ŞSB'DEN "MASAL ŞELALESİ" PROJESİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ŞSB’DEN “MASAL ŞELALESİ” PROJESİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Şehit Süleyman Bey İlkokulu tarafından Ana Sınıflarına yönelik “MASAL ŞELALESİ” proje çalışması masal sınıfı açıldı.
Çocukların enerjilerini atabilecekleri oyun alanı ve hayal güçlerini gerçekleştirilebileceği bir yer olarak planlanan sınıfın açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Şehit Süleyman Bey ilkokulu Müdür’ü Hasan Şahin Müdür Yardımcısı Tuncay İnce, Öğretmenler ve veliler katıldılar.
Okulun hazırlamamış olduğu Bengi projesi kapsamında kitap toplama kampanyası okulun hazırlamış olduğu kumbara şekildeki dolaba Milli Müdürü Osman Özkan tarafından kitap konularak proje başlatıldı.
Masal Şelalesi sınıfının açılışında okul müdürü Hasan Şahin konuşmasında “Bandırma’da ve Balıkesir de böyle bir masal sınıfının olmadığını tespit ettik. Bizde okulumuzun bünyesinde böyle bir masal sınıfını kurmak ihtiyacını hissettik. Şubat tatili döneminde 15 günlük bir süre içerisinde yoğun bir şekilde çalışarak burayı yaptık.” dedi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan “Bandırma’ da göreve başladığımız da okul müdürleriyle yaptığımız toplantıda bu konuyu gündeme getirmiştik. İmkânı olan okullarımızda masal odaları oluşturalım gerek okul öncesi eğitim gerekse ilkokul eğitiminde serbest etkinlikler kapsamında kullanabileceğimiz önemli bir alan, fiziki anlamda, diğer tarafta eğitimde kullanabileceğimiz bir yöntem. Özellikle çocukluk dönemine baktığımız hepimizi etkileyen masallar var, böyle bir sürecin başlamasını istemiştik. Bengi projesi kapsamında yürütülecek çalışma olması anlamında okul öncesi öğrencileri ile onlarda belli bir program dahilinde öğrencilerimizin bir masal anlatım süresi için böyle bir program başlattık.” Dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.