SREBRENİTSA VE 15 TEMMUZ, BALIKESİR'DE ANILIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SREBRENİTSA VE 15 TEMMUZ, BALIKESİR’DE ANILIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi esnasında Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Bosna’da meydanları dolduran Bosnalı kardeşlerimizin, 1995’te yaşadığı Srebrenitsa Katliamı’nın acılarını Karesi’de düzenlenecek anma programlarıyla paylaşacağız.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 11 Temmuz 1995 yılında 8 binden fazla Boşnak vatandaşının katledildiği Srebrenitsa Katliamı ve katliamın yıldönümünde Karesi’de yapılacak olan etkinliklerle ilgili açıklamalar yaptı. Başkan Yılmaz; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi ve Bosna Hersek Federasyonu Arşiv Sergisi ev sahipliğinde bugün saat 16.00’da Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde açılacak “Srebrenitsa Cehennemi” sergisi ile saat 20.00’de Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yapılacak “Aliya İzzetbegoviç’i Yeniden Tanımak” adlı konferansa tüm Balıkesirlileri davet etti.

Türkiye ve Bosna’nın kardeş olduğuna vurgu yapan Yılmaz, “1995 yılında onların yaşadığı zulüm ve 15 Temmuz’da milletimizin yaşadığı hain darbe girişimi gösterdi ki Bosna ve Türkiye kardeştir. Türkiye nasıl 1995’te onların yardımına koştuysa, Bosnalı kardeşlerimiz de 15 Temmuz’da bizleri yalnız bırakmadı” dedi.

“BARIŞ VE HUZURU BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”
Katliamda hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve tüm Bosna halkına başsağlığı dileyen Başkan Yücel Yılmaz, “Bugün son dönem insanlık tarihinin en utanç verici hadiselerinden biri olan Srebrenitsa Katliamı’nda kaybettiklerimizi anıyoruz. O gün Srebrenitsa’da yaşanan acıları bir nebzede olsa dindirebilmek için Türkiye’nin nasıl seferber olduğunu biliyoruz. Bizler; geçmişimizi unutmadan, tarihten dersler alarak, benzer acıların yaşanmayacağı barış ve huzur dolu bir geleceği inşa etmekle sorumluyuz” dedi.

“BOSNALI KARDEŞLERİMİZ 15 TEMMUZ’DA BİZE DESTEK VERDİ”
FETÖ’nün darbe girişiminin birinci yıldönümü 15 Temmuz Cumartesi gününde de Balıkesir’de anma törenlerinin yapılacağını kaydeden Başkan Yücel Yılmaz, “15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin hemen akabinde Bosnalı kardeşlerimizin bizlere ve hükümetimize sahip çıktığına, darbeyi lanetlediğine bizzat Bosna’da şahit oldum. 1995 yılında onların yaşadığı zulüm ve 15 Temmuz’da milletimizin yaşadığı zulüm gösterdi ki Bosna ve Türkiye kardeştir. Türkiye nasıl 1995’te onların yardımına koştuysa, Bosnalı kardeşlerimiz de 15 Temmuz’da bizleri yalnız bırakmadı. 16 Temmuz sabahı bizim için meydanları doldurdu. Her zaman acıları acımızdır” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.