foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

SPOR VE YEŞİL ALANLAR PROJELERİ

bandırma
Paylaş
 

Yapılan çevre düzenlemelerinin ardından spor merkezi haline gelen General Balcı Çamlığı Bandırmalılar tarafından ilgi görüyor. Bandırma’nın yerleşim şekli nedeniyle şehir içinde yeşillendirmeye müsait olmaması nedeniyle var olan alanların verimli kullanılması için projeler geliştiriliyor. Hürriyet Parkı ve Ziraat Bahçesi içinde projeler geliştirilerek daha aktif kullanılması sağlanıyor.

HÜRRİYET PARKI SPOR ALANI

Çınarlı Mahallesinde bulunan Hürriyet Parkındaki çalışmalar tamamlandı. Balcı Çamlığında olduğu gibi ponza taşı kumundan zemini olan yürüyüş parkuru yapıldı. Yürüyüş parkuru boyunca ışıklandırma yapıldı. Yürüyüş parkurunun içindeki alan çim ile kaplandı ve ışıklandırılması yapıldı. Basketbol sahası tamamen yenilendi. Basketbol sahası çok amaçlı spor etkinliğinde kullanılabilmesi için dizayn edildi.

ZİRAAT BAHÇESİ FARKLI KONSEPT OLACAK

Ziraat Bahçesiyle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Dursun Mirza; “Ziraat Bahçesinde yapmaya başladığımız düzenlemeler biraz daha farklı. Öncelikle genel ve bölgesel olmak üzere parkın aydınlatmasını yapacağız. Ziraat Bahçemize de yürüyüş için uygun zemin olan ponza taşı kumundan yürüyüş parkuru yapacağız. Mevcut çeşme ve tuvaletleri yenileyeceğiz. Piknik yapmak isteyen vatandaşlarımız için Merinos Koyunculuk Araştırma Enstitüsündeki piknik alanına yaptığımız gibi barbeküler olacak. Işıklandırmasıyla, düzenlemesiyle daha kullanışlı bir yer haline getireceğiz” dedi.

BAŞKA ALANLAR İÇİN DE PROJELERİMİZ VAR

Bandırma’yı daha fazla yeşillendirmek istediklerini belirten Başkan Mirza; “Bandırmamızın geçmişten gelen yapılaşma şekli nedeniyle şehir içinde ağaçlandırma çalışmalarına fazla imkan vermiyor. Biz de mevcut alanlarımızı daha verimli kullanmak için çalışmalar başlattık. İlk olarak atıl durumda olan General Balcı Çamlığımızın kullanım hakkını alarak Bandırmalılarımıza güzel bir spor alanı sağlamış olduk. Hürriyet Parkı Ziraat Bahçelerinde de benzer bir çalışmayla düzenlemeler yapacağız. Diğer mahallelerimizde de uygun olan yerlerimizde benzer çalışmalar yapacağız. Günün stresinden uzaklaşabileceğimiz, spor yaparak bireysel sağlığımıza katkı sunacağımız alanlarımızı artırmak istiyoruz. Bandırmamıza mümkün olan yeşillendirmeyi sağlamaya çalışıyoruz. Cin Çukuru Projemiz de yeşil ağırlıklı bir kültür merkezi haline getireceğiz. Bu projemizi yapmak için Anıtlar Kuruluyla görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca Malta Projemizin teması da yeşil alan. Bu projemizde de şahsa ait alanlarla ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.