foto-deniz1

Sönmez: Fiili hizmet süresi zammı hakkımızdır

4
Paylaş
 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Bandırma Şube Başkanı Enver Sönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada “Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak yıpranıyoruz bundan dolayı fiili hizmet süresi zammı hakkımızı istiyoruz” dedi.
Sağlık ve sosyal hizmetlerin “ağır ve tehlikeli işler” kapsamında olduğunun kabul edilmesine rağmen yıpranma paylarının ödenmediğini dile getiren Sönmez “Sağlık hizmetleri özellikleri nedeniyle sağlık çalışanları açısından önemli tehlike ve riskler içermektedir. Sağlık çalışanları toplumun ve bireylerin sağlığını korur ve iyileştirirken kendi sağlıkları ile ilgili olumsuzluklar yaşamaktadırlar. Nöbet, vardiya, aşırı çalışma, stres, kimyasal faktörler, bakteriler, virüsler, nöbet usulü çalışanlarda diyabet gelişme riski istatistiksel olarak belirgin derecede daha yüksektir” şeklinde konuştu.
AKP iktidarının, her seçim öncesi yandaş sendikayla sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini boş vaatlerle oyaladığını dile getiren Sönmez “Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak yıpranıyoruz, hakkımızı istiyoruz! Haftada 40 saatin çok üzerinde ve ağır koşullarda çalışıyoruz. “5 yıla 1 yıl yıpranma payı vereceğiz” dediler, hala bir icraat yok. Boş vaatlere karnımız tok hakkımızı şimdi hemen istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir’de kayıt dışı istihdam yüzde 32 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.