SONEL'E KARDEŞ ZİYARET | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

SONEL’E KARDEŞ ZİYARET

Paylaş
 

Almanya’nın Kamen Kentinden, Kaymakam Tuncay SONEL’e Ziyaret

Bandırma’nın kardeş şehirlerinden olan Almanya’nın Kamen kentinin Belediye Başkan Yardımcısı Manfred Wiedeman ve beraberindeki heyet Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’e bir nezaket ziyaretinde bulundu.Bandırma’nın Almanya’daki kardeş şehri Kamen’den 75 kişilik Alman heyet Bandırma’ya geldi.

Almanya’nın Kamen şehrinden gelen 75 kişilik heyet, kardeş şehir Bandırma’yı ziyaret geldi. 3 gün boyunca Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kalacak olan heyet, tarihi ve turistik yerleri gezecek. Heyette yer alan Kamen Belediye Başkan Vekili Manfred Wiedemann ve Belediye Meclis Üyesi Susanne Middedorf, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti. Bandırma – Kamen Dostluk ve Kardeş Şehirler Derneği Genel Sekreteri Ali Osman Ata da heyete eşlik etti.

Kaymakam Tuncay Sonel, uzun yıllardır kardeş şehir ilişkilerini sürdüren Bandırma ve Kamen’in bu kardeşliği ölümsüzleştirmek için adımlar atması gerektiğini belirterek, Kamenli yetkililerin Bandırma ile birlikte Bandırma’ya bir anaokulu veya kreş açabileceklerini belirtti. Tuycay Sonel, Türkiye’nin ve Balıkesir Valiliği’nin bu konuda yeterli bütçesi ve yeterli sayıda okul yapma gücü bulunduğuna vurgu yaptı. Alman heyeti temsilcileri ise okul fikrine sıcak baktıklarını, iki şehrin bu teklifi değerlendirmesi için üzerilerine düşeni yapacaklarını dile getirdiler.

Kaynak: İlk Haber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.