SONEL, HER YERE YETİŞİYOR KAYMAKAM SONEL'DEN "HASAN KAPTAN'A " DA YARDIM ELİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SONEL, HER YERE YETİŞİYOR KAYMAKAM SONEL’DEN “HASAN KAPTAN’A ” DA YARDIM ELİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Bandırma Limanı’nda 27 yıl, 6 ay hizmetli olarak çalıştıktan sonra 2004 yılında emekliye ayrılmasına karşın limandan ve denizden kopamayan, sık sık limana gelen ve “Hasan Kaptan” diye anılan Hasan Zengin’i ziyaret etti.

Sonel, limanda, Gar Müdürlüğü odasında “Hasan Kaptan” ile bir süre sohbet etti. Ardından, “Hasan Kaptan”ın, 17 Eylül Mahallesi, Korozman Caddesi, No: 13’teki evine gelen Kaymakam Tuncay Sonel, evin bakım ve onarımının sağlanacağını belirtti. Sonel, ayrıca “Hasan Kaptan”ın çeşitli ihtiyaçlarının da giderileceğini bildirdi. “”Hasan Kaptan”, Kaymakam Tuncay Sonel’in kendisine gösterdiği ilgiden memnun olduğunu vurgulayarak, kendisine teşekkür etti. İllerin plaka numaralarını ezbere bilen “Hasan Kaptan”, gönüllü olarak girdiği denizciliğe büyük bir tutkuyla bağlı bulunduğunu belirtirken, TCDD’de bugüne dek 25 müdürün hizmetinde görev yaptığını vurgulayarak, “Bu gemiler, bu deniz olmazsa yaşayamam, intihar ederim” diyor. 1953 yılında, Bandırma’da doğan “Hasan Kaptan”, başta TCDD işçisi arkadaşı Hediye Çor olmak üzere herkese de şu vasiyetini dile getiriyor: “Öldüğümde beni okyanusa bırakın!”

Kaynak : bansesgazetesi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.