Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Arbitrum (ARB) Yükseliş Beklentisi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, popüler bir analistin, Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Arbitrum (ARB) hakkında yaptığı yorumlar konusunda bir yazı kaleme aldı.

 

Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Arbitrum (ARB)

 

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi kripto para analisti ve trader’ı Poppe, sosyal medya platformu X’den takipçilerine Ethereum‘un (ETH) rakibi olarak gösterilen Solana‘nın 40 dolara yaklaşabileceği güçlü bir yükseliş trendinin ortasında olduğunu söyledi.

 

SOL’un ardından Chainlink‘i değerlendiren Poppe, popüler altcoin’in aylarca süren konsolidasyonun ardından nihayet gerçekten iyi durumda olduğunu söyledi. Analist, LINK için yaptığı yorumda “Birkaç aydır varlığını koruyan aralıktan çıktı ve güç göstermeye devam ediyor. Eğer 12,5-13 dolara doğru yükselirsek şaşırmayacağım. Eğer daha derin bir düzeltme olacaksa devam etmeden önce 9,60-10 dolardan alıma geçmek gerekiyor.” sözlerini kullandı.

 

Poppe’nin izleme listesindeki üçüncü altcoin ise Layer 2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum (ARB). Analist, ARB’deki rallinin devam etmesini beklediğini ifade ederken, kartlarda sığ bir geri çekilme ihtimalinin bulunduğunun altını çizerek, “ARB’deki yükselişin devam etmesini bekliyorum. Tercihen fiyat 1,11 dolara ulaşmadan önce 0,85-0,88 dolar civarına çekilebilir. Eğer böyle bir geri çekilme olacak olursa bu seviyelerden alım yapmaya başlamak gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

 

Arbitrum Nedir?

 

Arbitrum bir Ethereum katman-iki (L2) ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum’da hız, ölçeklenebilirlik ve maliyet verimliliğini artırma hedefine ulaşmak için optimistic roll-up kullanır. Arbitrum, Ethereum’un güvenlik ve uyumluluğundan faydalanır. Bir diğer avantajı ise Ethereum’a kıyasla daha yüksek verim ve daha düşük ücretlerdir. Bu, hesaplama ve depolama yükünün çoğunun zincir dışına taşınması sayesinde mümkün olmaktadır.

 

Arbitrum’un yerel tokenı ARB olarak adlandırılır ve yönetişim için kullanılır. Arbitrum’un arkasındaki geliştiriciler olan Offchain Labs, merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) yapısına – Arbitrum DAO’ya geçildiğini duyurdu. ARB sahipleri, özellikleri, protokol yükseltmelerini, fon tahsisini ve bir Güvenlik Konseyi seçimini etkileyen teklifler için oy kullanabilir.

 

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Aç Karnına Tuzlu Su İçmenin İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Arbitrum (ARB) Yükseliş Beklentisi!

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x