SOKAK HAYVANLARI BAKIM MERKEZİNE ZİYARET | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SOKAK HAYVANLARI BAKIM MERKEZİNE ZİYARET

Paylaş
 

Edremit Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni Özel Üstek Koleji öğrencileri ziyaret etti. Hayvanlarla yakından ilgilenen öğrenciler merkezin işleyişi hakkında da yetkililerden bilgi aldı.

Edremit Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaretçi akınına uğruyor. İlçenin Çıkrıkçı Mahallesi’nde bulunan merkezi son olarak Özel Üstek Koleji öğrencileri ziyaret etti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında merkezde incelemelerde bulunan öğrenciler merkezde bulunan hayvanlarla yakından ilgilenip merkezin işleyişi hakkında veterinerlerden bilgi aldı. Öğrencilerin dikkatini en çok ameliyathane ve tedavi merkezinde yapılan çalışmalar çekti. Sokak hayvanlarının bakımı ve sahiplenilmesi konusunda da bilgi alan öğrenciler, yardım konusunda neler yapabileceklerini görüştü. Öğrenciler, barınaktaki hayvanlarla eğlenceli vakit geçirdi.Öğretmen Güliz Doğan, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için bu tür merkezlere ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Okul Müdürü Levent Ateş, öğrencilere hayvan sevgisini daha iyi anlatabilmek için sokak hayvanları bakım merkezini ziyaret ettiklerini kaydetti, “Hayvan sevgisini aşılamak, korumak en büyük arzumuz. Bununda eğitimle olacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda çocuklarımıza hayvan sevgisini daha iyi anlatabilmek ve hayvanların korunması anlamında gerçekleştirdiğimiz ziyaret çok faydalı oldu” dedi.

Toplumda hayvan sevgisini aşılamak, hayvanları korumak en büyük temennimiz. Bu sadece belediyenin görevi değil, bütün halkın yapması gereken bir iş. Bunun eğitimle olacağını ve bu yaşlarda başlayacağını düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.