SOKAK DÜĞÜNLERİ İPTAL..! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SOKAK DÜĞÜNLERİ İPTAL..!

Paylaş
 

20.08.2016 tarihinde Gaziantep ilinde yapılan bir sokak düğün töreni esnasında meydana gelen menfur terör saldırısında çok sayıda masum vatandaşımız hayatını kaybetmesi ya da yaralanması nedeniyle Balıkesir Valiliği sokak düğünlerini iptal etti.
Balıkesir Valiliğinin yaptığı yazılı açıklamaya göre, “20.08.2016 tarihinde Gaziantep ilinde yapılan bir sokak düğün töreni esnasında meydana gelen menfur terör saldırısında çok sayıda masum vatandaşımız hayatını kaybetmiş ya da yaralanmıştır. Bu olay, milli kültür ve geleneğimizin bir parçası olan ve ülkemiz genelinde vatandaşlarımız tarafından açık veya kapalı alanlarda yapılan düğün ve benzeri etkinliklerde, vatandaşlarımızın korunmasına yönelik alınacak önleyici tedbirlerin tekrar değerlendirilmesini zaruri hale getirmiştir. Halkımızın huzur ve refahına, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine, milletimizin birlik ve kardeşliğine kast eden kamu düzenini ve bütünlüğümüzü tehdit eden terör eylemlerinin engellenmesi ve bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması amacıyla alınan tedbir ve uygulamalara ilaveten, Balıkesir il merkezi ve tüm ilçelerinde polis sorumluluk bölgesinde; Açık alanlarda düğün ve benzeri etkinliklerin yapılmasının yasaklanması, Güvenlik tedbirlerinin alınabilmesi için kapalı mekânlarda yapılacak düğün, kına gecesi vb. organizasyonlarla ilgili yetkili idareye bildirimin zorunlu hale getirilmesi ve Yasaklama ve bildirim yapma zorunluluğu kararlarına uymayanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi hükmü uyarınca işlem yapılacaktır” dendi.

Kaynak: İlkHaber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.