foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

SİVAS KATLİAMINDA YAŞAMINI YİTİRENLER İÇİN ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

bandırma
Paylaş
 

Bandırma Belediyesinin öncülüğünde, Bandırmada faaliyet gösteren demokratik kitle örgütleri ile ortaklaşa düzenlene Sivas Katliamında ölenleri anmak için Bandırma Cumhuriyet meydanında etkinlik gerçekleştirildi.

Yapılan Etkinliğe Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, Meclis Üyeleri, Sendikalar, Çeşitli Siyasi Parti temsilcileri ve Dernek üyeleri katıldı.

Etkinlikte konuşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza: “ Bundan tam 24 yıl önce Sivas’ta yakılarak katledilen aydın, yazar, sanatçı ve yurttaşlarımızı anmak için Cumhuriyet Meydanında toplandık. Bu olay ülkemizin tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Katledilen vatandaşlarımızı minnetle ve şükranla anıyorum. Onları unutmadık ve unutmayacağız. Demokrasinin, barışın, kardeşliğin kenti Bandırma’da kaybettiğimiz canlarımızı anıyoruz . Biz ülkemizde hiç kimsenin ayrıma tutulmadan insanca yaşamamasını istiyoruz. Herkesin işinin, aşının olduğu sorunlarının çözüldüğü şiddetten, terörden ve savaşlardan uzak bir ülkede barış içinde kardeşçe yaşamak istiyoruz. Haksızlıkların ortadan kaldırıldığı adalet içinde bir Türkiye ve Dünya istiyoruz. Bu gerçekleşene kadar mücadelemiz bitmeyecek. Bu uğurda yürümeye devam edeceğiz. Bizim rehberimiz kin ve nefret değil sevgi ve barış olmalıdır. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.