foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

SINDIRGI’DA MENOPOZ OKULU AÇILDI

13292_sindirgi-da-menopoz-okulu-acildi
Paylaş
 

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Devlet Hastanesi ve Sındırgı Belediyesi işbirliğinde “Menopoz Okulu” açıldı.

Sındırgı Belediyesinden yapılan açıklamada, Belediye ile Sındırgı Devlet Hastanesinin kadın sağlığına yönelik güzel bir projede bir araya geldikleri belirtildi.

Sındırgı Belediyesi tarafından Sındırgı Devlet Hastanesi içerisinde menopoz eğitimine göre dizayn edilen odada Sındırgı Devlet Hastanesi yetkililerince eğitim verilecek. Menopoz okulunda verilen eğitimlere katılan bayanlar da uygulamadan memnun durumda.

Bölgede ilk ve tek olma özelliği taşıyan Menopoz Okulu hakkında açıklamada bulunan Sındırgı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Ersal “ Menopoz okulumuzun açılışını yaptık. Menopoz kelime anlamı olarak adetten kesilme demektir. Bu kursumuzda, bu okulumuzda menopoz öncesi, menopoz evresinde ve menopoz sonrasındaki yapılacaklar ile ilgili halkımıza hitap etmeye çalışıyoruz. Bunun için yaklaşık beş haftalık bir eğitim düzenledik. Bunun bir saati teorik, bir saati de egzersiz olmak üzere. Bu beş haftanın sonunda da katılan vatandaşlarımıza sertifika vermeyi planlıyoruz. Burada bizim sorumlu ebelerimiz ve hemşirelerimiz ile birlikte onlara hayatlarının kalitesini arttırmak için bu menopoz döneminin bilgilerini, gerekliliklerini, yapması gereken egzersizleri, bununla birlikte toplum sağlığı merkezimiz ile birlikte KETEM gibi kanser taramalarını, gerekli ilaç tedavilerini neler olması konusunda kendilerini bilgilendirmeye çalışıyoruz. Sonuçların hayırlı olmasını umuyoruz. Başta Kamu Hastaneleri Birliği ve Tıbbi Sekreterliği başta olmak üzere, Katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş’a da teşekkürlerimi iletiyorum. Tüm halkımızı bekliyoruz okulumuza. İlçemize hayırlı olsun. “ şeklinde konuştu.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ise her alanda ilçeye yenilikler kazandırmayı hedeflediklerini belirterek “ Sındırgı Devlet Hastanemiz ile işbirliği içerisinde bölgede tek olan Menopoz Okulunu faaliyete geçirdik. Her yaşta gerekli olan en temel şey bilgidir. Başımıza gelen her şeyi doğrusunu öğrenerek, yapmamız gerekenleri bilerek çok kalay atlatabiliriz. Ben görevli ve emeği geçen arkadaşlara başarılar diliyorum. Tüm bayanlarımızı da bilgilenmeleri adına bu okula davet ediyorum.”

  Kaynak: TV100

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.