SINDIRGI HANIMELİ ÇARŞISINA İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SINDIRGI HANIMELİ ÇARŞISINA İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Sındırgı‘da Şerif Paşa Meydanında Belediye tarafından açılan Hanımeli Çarşısına ilgi her geçen gün artıyor. 8 ev hanımının yaptığı ürünlerin satışı günlük 500 adete ulaştı.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ev hanımlarının aile ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla Sındırgı Belediyesi tarafından kurulan ‘Hanımeli Çarşısı’na getirilen ürün çeşitliliği zenginleşirken, ev hanımlarının günlük ürettikleri kek, pasta, tatlı, börek gibi unlu mamullerin satışında da artış oldu. 21 ile 65 yaş aralığında 8 kadın, evlerinde yaptıkları unlu mamulleri Hanımeli Çarşısında satışa sunuyor. Tanesi 1 ila 2 lira arasında değişen ürünleri her gün bir kadın nöbetleşe olarak satıyor. Tek masada başlayan ürünlerin konulduğu tepsiler bir kaç ay içinde uzun bir tezgahı kaplayacak şekilde arttı. Hanımların günde yaklaşık 500 adet ürün satışı yaptıklarını söyleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Hanımeli Çarşısına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Diğer taraftan çarşının kapalı bölümünde ise ev yapımı pekmez, tarhana, turşu çeşitleri, reçel, kurutulmuş yiyecekler ve konservelenmiş yöresel ürünlerin yanı sıra yine el emeği eşarp, tülbent, çeşitli hediyelik eşyalar da özellikle turistik amaçlı gezilerle gelen ve geçici olarak ilçede konaklayanların ilgi odağı oluyor. Termal turizmle gelişme göstermeye başlamış ilçemize kazandırdığımız Hanımeli Çarşısının ilgi görmesinden dolayı mutluyum. Hanımlarımız burada turizm hamlemize destek verirken, diğer taraftan da ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Mevcut binanın zamanla yetersiz kalabileceği düşüncesiyle devamındaki dükkanı da Hanımeli Çarşısına dahil etmeyi düşünüyoruz” dedi.

Başkan Yavaş, çarşıya destek veren hanımlara teşekkür etti.

Kaynak : tv100

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.