ŞİMDİ 'HAYIR' DEMEZSEK, BİR DAHA HİÇ DİYEMEYEBİLİRİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ŞİMDİ ‘HAYIR’ DEMEZSEK, BİR DAHA HİÇ DİYEMEYEBİLİRİZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

MHP muhalif kanadından MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Bandırma Barış Manço Kültür Merkezinde bir toplantı düzenledi.

Barış Manço Kültür merkezinde bir araya gelen MHP muhalif kesim, ülkücü camiasının yüzde doksanının hayır diyeceğini belirtti. MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Kara Mahmutoğulları, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Suat Başar, Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Hakan Ünser birer konuşma yaptılar.
Ülkücüler, ortak hazırlanan manifestoda; “Getirilen Anayasa değişikliği ile, Parlamenter sistemin birtakım olumsuzluklarını gerekçe göstererek sorunları daha da derinleştirecek, kuvvetler ayrılığını ortadan kaldıracak, dünyada örneği olmayan bir sistemi getirmek istiyorlar. Yürütme tek adamın elinde olsun istiyorlar. Bu tek adam tarafsız olmasın, partisinin başında bulunsun ve yasamayı da o belirlesin istiyorlar. Bu tek adam tarafsız olmasın ama eski anayasamızın “tarafsız” cumhurbaşkanına tanıdığı Anayasa Mahkemesi üyelerini ve rektörleri atama yetkilerini kullansın istiyorlar. Bu tek adam dilediğinde TBMM’yi feshedebilsin istiyorlar. Bu tek adam ülkeyi kararnamelerle yönetsin hatta OHAL ilan edip insan hak ve hürriyetlerini bile askıya alabilsin istiyorlar. Bu tek adam ülkenin idari teşkilat yapısını tek başına değiştirebilsin istiyorlar. Bu tek adam milletin seçmediği sadece kendisinin takdir ettiği sayıları belirsiz başkan yardımcılarına ülkeyi vekâleten yönettirebilsin istiyorlar. Bu tek adam bütün üst düzey bürokratları tek başına seçsin ve atasın, Meclis’in onayına da gerek duymasın istiyorlar. Bu tek adam uluslararası antlaşmaları yapsın istiyorlar. Bu tek adam, bütçesi Meclis’te kabul edilmese bile, eski bütçesini arttırarak kullanabilsin istiyorlar. Bu tek adam yargıyı belirlesin, kendisi ile kendi seçeceği yardımcı ve bakanların yargılanmaları da ömür boyu imkânsız olsun istiyorlar. Getirmek istedikleri bu sisteme de utanmadan Türk Tipi yakıştırması yapıyorlar. “Sizin neyiniz Türk tipi ki, başkanlığınız da Türk tipi olsun?”
“Türk Milleti, egemenliğin bir kişiden alınıp millete verilmesi için ödenen bedelleri unutmamalıdır. Türk milletinin egemenliğine sahip çıkması ve çocuklarına özgür bir gelecek bırakabilmesi için şimdi “Hayır” demesi yetecek, geç kalınması durumunda ise çok daha fazlası bile yetmeyecektir. Karakterinde tarafsızlık olmadığını söyleyenler ve “Cumhurbaşkanı tek adam olacak” diyenler, milletin tek adamdan büyük olduğunu anlasınlar diye, bizler, ülkücü tavrımız gereği referandumda “hayır” diyeceğiz. Yürekten bağlı olduğumuz ve ondan ayrı bir gelecek düşünmediğimiz aziz Türk milletinin de “Hayır” demesini istiyoruz. Biliyor ve bildiriyoruz ki: Şimdi “Hayır” demezsek, bir daha hiç diyemeyebiliriz, bizler Ülkücü Tavır göstererek bu anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz.” Dediler.
Bu Manifesto da imzası olanlar;
Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanları,
Atila Kaya, Müsavat Dervişoğlu, Suat Başaran, Ulvi Batu, İrfan Özcan, Azmi Karamahmutoğlu, Hakan Ünser, Alişan Satılmış, Harun Öztürk, Servet Avcı
Bandırma Ülkü Ocakları, eski Başkanları,
Bünyamin Elmacı, Faruk Tan, Cavit Çakmak, Kenan Can, Engin Türkal, Erol Yüken, Ali Akar, Taner Erden, Özhan Batur, Tuncay Ünlüer, Tamer Deniz
Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma eski ilçe başkanları,
Salih Ateş, Ali Ertaş, Fevzi Özüak, Suner Duman, Enver Çangal, Adnan Tuksal, Mülkü İnci, Karani Erkul, Hakan Güzel
Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma eski yönetim kurulu üyeleri,
Nevzat Özkan, Sıddık Çınar, Mehmet Uçar, Mehmet Erbay, Celil Uça, İbrahim Özbeyli, Mücahit Şen, İbrahim Vural, Ahmet Öztürk, Aydan Biçer, Ayhan Gürel, Ufuk Batur, Levent Türkmen, Ramazan Duman, Seydi Gürsel, Metin Çimen, Muammer Varlık, Tufan Mutlu, Kürşat Sancak, Emin Vurgun, Eyüp Ünsal, Numan Çalışkan, Yıldırım Ayaz, Atilla Turhan, Ömür Makineci, Ali Akar, Tuncay Kokmaz, Ercan Yağcı,
Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma eski kadın kolları başkanları, Sabahat Ünsal, Zeynep Vural, Bircan Turhan, Zeliha Gürel, Gülgün Duman, Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma eski kadın kolları yönetim kurulu, Nezihe Ayaz, Güzide Erden, Seval İnci, Öznur Tuksal, Seçil Makinacı, Aylin Kaypak Taşkın, Çiğdem Kılıç, Gülsen Kır, Gülfem Özkan, Sefanur Saltık, Zülfiye Öztürk, MHP eski milletvekili adayı Adnan Tuksal, MHP eski milletvekili adayı Atilla Turhan MHP eski milletvekili adayı Ömer Saatçi.
ATİLLA KAYA Konuşmasında şunları söyledi; “TBMM bir milletvekili olarak, bu değişiklik teklifi “Fiili Durumun Hukukileştirmesi” cümlesi adı altında başlatılan bu süreci milliyetçi hareket partisinin bir milletvekili olarak, o dönemde başkanlık divanı üyesi olarak medya’ dan öğrendim. İktidar partisinin de milletvekilleri yine televizyonlar da görüşmüşsünüzdür, gazetelerde okumuşsunuzdur. Boş kağıtlara imza atmak suretiyle ne olduğunu bilmedikleri bir anayasa değişikliğinin teklifine imza atmak suretiyle bu anayasa değişiklik teklifini Türkiye’nin önüne getirdiler. Bir referandum olarak. Doğal olarak iki alternatif var, ya Evet, ya Hayır diyeceksiniz” dedi.
Atilla Kaya konuşmasının devamında;” Ülkücüler olarak Türk Milliyetçileri olarak, bizim ömrümüz bütün mücadele hayatımız boyunca devletimize, milletimize kast eden her türlü terör örgütleriyle mücadele ile geçmiştir. Teröristlerle bizim geçmişimizde, bizim tarihimizde teröristlerle yol arkadaşlığı yapmak gibi bir ayıp yoktur. Daha düne kadar Oslo’ da pazarlık yapanlar, Habur da teröristlere çadır mahkemeler kuranlar, kandille İmralı arasında posta hatları kuranlar bugün FETO’ cu örgüt denilen yapıya devletin en mahrem yerlerini, mahkemelerini mevkilerini teslim edenler, İşid’ in yeşerip gelişmesi için, her türlü imkânı sağlayanlar. Biz bilmeyiz teröristlerle hareket etmeyi teröristlerle geçmişte kimin bir olduğunu kimin masalar kurup, kimin pazarlıklar yaptığını Türk Milleti çok yakından biliyor. Türkiye ‘de bu itamın yakıştırılmayacağı bir camia varsa o da ülkücülerdir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.