ANKET
foto-deniz1

ŞİMDİ BELLİ OLDU.. İŞTE AKŞENER’İN YENİ PARTİSİNİN ADI

Paylaş
 

Darbe girişiminden önce “yurtta sulh” sloganıyla partisine destek arayan Akşener’in parti logosu maklubeye benzetildi.

Güneş sembolü olan sarı ve gök mavisi tonlarını içeren logosunun ardından Akşener’in partisinin adının “İYİ PARTİ” olduğu öğrenildi. Akşener’in sloganı ise: Türkiye iyi olacak.

Partinin adı, Osmanlı’nın geldiği Oğuzların Bozok kolundan Kayı Boyu’nun ‘IYI’ simgesini hatırlatıyor.

PARTİNİN LOGOSU MAKLUBEYE BENZETİLDİ

Logoda Güneş yer alırken, 8 sırma ile de Selçuklu yıldızına atıf yapılıyor. Renklerin neden sarı-lacivert olduğuna dair ise henüz bir bilgi edinilemedi. Öte yandan ortaya çıkan bu logo, maklubeye benzetildi..

YURTTA SULH SLOGANI KULLANIYORDU

FETÖ ‘Yurtta Sulh Konseyi’ adıyla darbe yapmak istemişti. Akşener de ‘yurtta sulh cihanda sulh’ sloganıyla kuracağı yeni parti için destek aramıştı. Akşener’in kampanya süresince ‘Ben başbakan olacağım’ açıklamaları ve slogan benzerliği kafalarda soru işaretlerine neden olmuştu.

ÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA BAŞVURU DİLEKÇESİ VERDİ

Merak Akşener, saat 09.10 sıralarında partinin kurucular kurulu üyesi bir grup ile birlikte İçişleri Bakanlığına geldi. Bakanlığın içerisine giriş yapan Akşener ve ekibi daha sonra partinin kuruluş dilekçesini teslim etti.

Yaklaşık yarım saat süren işlemlerin ardından Akşener ve ekibi, partisinin tanıtınının yapılacağı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne geçti.

Bir önceki yazımız olan KAMUDA F KLAVYE DÖNEMİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.