foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

“SICAK YUVALAR İNŞA EDİYORUZ”

karesi
Paylaş
 

Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediyesi işbirliği ile Yeni İskender Mahallesi’nde sokakta yaşayan bir vatandaşa ev inşa edildi. Hisaralan Mahallesi’nde bir evde çıkan yangında ciddi derece yaralanan minik Salih de evine kavuştu. Tatlıpınar Mahallesi’nde de bir evsiz vatandaşımız içinde temel atıldı.

Karesi Belediyesi, alt yapı, üst yapı projelerinin yanı sıra sosyal projelerle de Karesililere altın dokunuşlar yapıyor. Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediyesi’nin işbirliği ile yangında evini kaybeden, yalnız başına sokakta kalan vatandaşlara ev inşa ediliyor. Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın kurum bazında uyumlu çalışması vatandaşlara da pozitif olarak yansıyor. Geçtiğimiz aylarda Hisaralan Mahallesi’nde çıkan ev yangınında yüzünden ciddi derecede yaralanan minik Salih Altıntaş’ında evi de tamamen yanarak kullanılmaz hale gelmişti. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, minik Salih’i yalnız bırakmadı ve yeni bir ev inşa ettirdi. Yardımsever vatandaşların da katkısı ile evinin iç mobilyaları alındı. Yeni İskender Mahallesi’nde de tek başına sokakta yaşayan bir vatandaşa yine Karesi Kaymakamlığı işbirliği ile yeni bir ev kazandırıldı. Tatlıpınar Mahallesi’nde de kimsesi olmayan sokakta kalan bir vatandaş için yeni ev temeli atıldı.

YARDIM ETMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR
Karesi Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının sadece yakacak, giyim ve erzak dağıtımı olmadığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Hamdolsun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde devletimiz ve yerel yönetimlerimiz çok güçlü. Biz de devletimizden aldığımız güçle vatandaşlarımızın doğumundan ölümüne kadar yanlarında oluyoruz. Bilindiği üzere evinde çıkan yangında minik Salih’imiz yüzünden ve çeşitli yerlerinden yara aldı, oturduğu evde tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi. Sosyal Sağlık İşleri Müdürlüğümüz minik Salih’imizin hastaneden evine kadar sürekli yanında oldu. Karesi Kaymakamlığımız ile birlikte Minik Salih’imize yeni ev yaptırdık. Sadece minik Salih değil, diğer kırsal mahallelerimizde de sokakta yaşayan vatandaşlarımıza da ev inşa ediyoruz. Karesili hiç  bir vatandaşımız yalnız değildir. Yardımıca muhtaç olan vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak bizim boynumuzun borcudur” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.