Sezgin; İDO Seferleri ve Tren Seferlerindeki İptallere Dikkat Çekti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Geçiş Yollarının Kesiştiği Ender Şehirlerden Biridir.

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin son zamanlarda yaşanan ulaşım sorununa, İDO seferleri ve tren seferlerindeki iptallere dikkat çekti.

Başkan Halit Sezgin bölge ekonomisi için önemli bir yer tutan ulaşım ve ticaret merkezi olma statüsünde bir kent olan Bandırma’nın ihtiyaçlarını dile getirdi.

Sezgin: “Bandırmamız; ülke hedefleri, gereksinimleri ve potansiyelleri ile örtüşecek biçimde ulaşım türlerinin birbirinin rakibi olmadan, birbirini tamamlayacak şekilde bütünleştiği ender şehirlerden biridir. Denizyolunun, demiryolu ve karayoluyla bütünleşmesi ile oluşan taşıma zinciriyle insanların kısa sürede, ekonomik ve güvenli olarak taşınması sağlanmaktadır.

Bandırmamız coğrafi konum olarak İstanbul’un Ege ve Akdeniz’e açılan kapısıdır. İstanbul’un deniz ulaşımı ve trafik sorununa katkıda bulunmak amacıyla  Yenikapı – Bandırma arasında 1998 yılından beri yapılan arabalı feribot seferleriyle bugüne milyonlarca yolcu, araç ve emtia taşımıştır. Deniz ulaşımı en az kaza riski taşıdığı için, araç taşıyan feribotlar yılda yüzbinlerce aracın yollara çıkmasını engelleyerek trafik kazalarının azalmasına da katkıda bulunmaktadır. Ege’den İstanbul’a körfezi dolanmadan gitmenin en kestirme yolu olan İDO Bandırma feribot seferleri, seyahatleri sırasında zamandan tasarruf etmek isteyen yolcular için en kestirme yollardan biridir.

Akaryakıt giderlerinin ve köprü geçiş ücretlerinin yüksekliği göz önüne alındığında feribot seferlerinin kaldırılması turizm gelirlerini de sekteye uğratabilir. Zaten pandemi nedeniyle 2 yıldır ekonomik olarak iş yapamayan esnafımız için de feribot seferlerinin iptali sıkıntı yaratacaktır.

Ancak İDO, 2022 yılından itibaren artan mazot fiyatlarını da gerekçe göstererek Bandırma iskelesinden İstanbul’a olan arabalı feribot seferleri maalesef sonlandırdı. TCDD ise tren seferlerine Kasım ayına kadar Bandırma-Balıkesir arasındaki tren hatlarını bakım sebebiyle ara verdiğini duyurdu. Bandırma ve Erdek karayollarındaki çalışmaların daha tamamlanmamış olması ve buna bağlı olarak her gün artan trafik sorunu da şehrimizin en önemli sıkıntılarından biridir. Bandırmamız için çok önemli olan ve birbiriyle bütünleşmiş deniz, kara ve demiryolu taşımacılığı hizmetlerinin durması bizleri ziyadesiyle endişelendirmektedir.

Şehrimizin ulaşım konularındaki sıkıntılarının yetkili kurum ve kuruluşlarca bir an önce çözüme kavuşturulması en büyük temennimizdir.” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA ADASI SEFERLERİNE BAŞLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sezgin; İDO Seferleri ve Tren Seferlerindeki İptallere Dikkat Çekti

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x