SEYYAH OLDUM ŞU ALEMİ GEZERİM | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SEYYAH OLDUM ŞU ALEMİ GEZERİM

Paylaş
 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlığını yaptığı UCLG Dünya Teşkilatı’nın yerel ve bölgesel liderler zirvesi Kolombiya’nın başkenti Bogota’da başladı. Dünya Kongresi’ne Türkiye’den de geniş bir katılım oldu. Katılımcı belediye başkanları arasında Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da var.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG)’nin Bogota’daki liderler zirvesi aralarında ilçe, şehir, büyükşehir belediyesi, iş dünyası, akademisyen, sivil toplum kuruluşu başkanları olmak üzere yaklaşık 3 bin temsilciyi konuk ediyor. UCLG’da Balıkesir’i Karesi Belediye Başkanı Yılmaz temsil ediyor.

KARESİ Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şimdi de Kolombiya’da. Kısa süre önce Kosova, Portekiz, İspanya gibi ülkelerde çeşitli programlara katılan Başkan Yılmaz, Avrupa seyahatlerinin ardından bu kez Güney Amerika’ya uçtu. Yılmaz, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlenen Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Zirvesi’nde Balıkesir’i temsil ediyor.
12-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği’nin (UCLG) dünya kongresine Türkiye’den de geniş bir katılım var. İlçe, kent ve büyükşehir belediye başkanlarının yanı sıra hükümet yetkilileri, akademisyenler, işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı zirve çeşitli oturumlarla devam ediyor.

Kaynak : politikam

Bir önceki yazımız olan KILIÇDAROĞLU'NDAN RUSYA ANLAŞMASINA TEPKİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.