SEVGİ YOLU'NDAKİ PALMİYE AĞAÇLARI KURUDU | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

SEVGİ YOLU’NDAKİ PALMİYE AĞAÇLARI KURUDU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Sevgi Yolu’ndaki palmiye ağaçları kurudu. Çarşı esnafları, belediyenin yeni ağaçlar dikmesini istiyor.

Bu ağaçlar, genel olarak akdeniz iklimi ve tripokal bölgelerde yetiştirilmektedir. Ağaçlarının yetiştirildiği bölgeleri kısaca sıralayacak olursak; yaygın olarak Asya Kıtası’nda; Çinde ve az da olsa Türkiye de, Afrika Bölgesi ve özellikle Kuzey Afrika ülkeleri olan; Mısır Fas Cezayir gibi ülkelerde geçim kaynağı olarak hurma pamilyesi yetiştirilmektedir. Ve son olarakta Büyük Okyanus Adaları olan Tahiti, Fiji ve Guam adalarında yaygın olarak yetiştirilmektedir.

Palmiyeler hemen her mevsimde dikilebilir. Ancak yaz aylarında dikimi yapılacaksa mutlaka havanın serin olduğu saatler tercih edilmelidir. Ekimi ve yetiştirilmesi oldukça zordur. Palmiye, genellikle tohumlardan üretilir. Tohum, perlit karışımı olan toprak, torf kum ve su ile ekim yapabilmek mümkündür. Birçok alana palmiye ağacı dikilebilir. Hatta palmiye tohumları saksılara bile ekilebilmektedir.

Palmiyenin yetiştirileceği ortam mutlaka 26 ile 29 derece arasında olmalıdır. Palmiye yetiştiren çoğu kişi tohumdan değil fideden palmiye üretilirler. Böylece çok daha çabuk bir şekilde yetiştirmiş olurlar.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.