Kırcı Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Kırcı Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Paylaş
 

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık divanı üyesi Sema Kırcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ilgili bir mesaj yayınladı. Kırcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

Basın kuruluşları siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları gibi demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından biridir. Bu kültürün gelişmesi adına basın çalışanlarının ve basın kuruluşlarının sorumlulukları büyüktür.

Temel hak ve özgürlükler anlamında önemli dönüşümlerin yaşandığı ülkemizde basın çalışanlarının demokratik kültürümüze olan katkısı ve bu konudaki rolü yadsınamaz. İletişim olanaklarının bu denli arttığı günümüzde doğru ve güvenilir haberciliğin kaynağı olan basın kuruluşlarının ve basın çalışanlarının önemi daha da artmıştır.

Gazetecilik zor bir meslektir, mesleki zorlukların da ötesinde basın meslek ilkelerine uyum sağlama ve toplumun doğru bilgilendirilmesi adına gazetecilerin yüklenmiş olduğu misyon da son derece önemlidir. Günümüzde evrensel ölçülerde mesleki standartların yakalanması da yine gazetecilerin özveri ile çalışmasının ürünü olacaktır. Basın bir milletin ortak sesi, soluğu ve vicdanıdır. Büyük fedakârlıkla görevlerini sürdüren basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutlarım.

Bir önceki yazımız olan 8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.