foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

SEMA KIRCI’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Sema Kırcı - Meclis -
Paylaş
 

SEMA KIRCI’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Eşsiz bir azim ve kararlılığın eseri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı milletimize kutlu olsun. 1. Dünya Savaşı’nın hemen ardından harekete geçen İtilaf Devletleri yurdumuzu işgale başlamış, milletimizin de bunu kabul etmesi istenmiştir. Milli sınırlar içinde vatanın bir bütün olduğunu ve parçalanamayacağını ilan eden milletimiz derhal mücadeleye başlamıştır. 95 yıl önce bugün Milli Mücadelemizin son ve kesin aşaması olan Büyük Taarruz zaferle sonuçlanmış, yurdumuz işgalcilerden temizlenmiştir. Milletimiz o gün nasıl işgalcilerden el birliği ile kurtulup ilelebet özgür ve bağımsız yaşayacağını gösterdiyse bugün de aynı kararlılıktadır. Ülkemiz o gün olduğu gibi bugün de milletiyle bölünmez bir bütündür, çevresinden kendisine yönelen tehditlerin farkındadır. Geçtiğimiz günlerde bize Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin 946.yıl dönümünü coşkuyla kutladık. Sakarya’da düşman gerçekte Malazgirt ruhu ile hesaplaşmış hak ettiği cevabı Büyük Taarruz ile almıştır. Millet tarihi bir devamlılıktır, Selçuklu’nun bıraktığı yerden Osmanlı, onun bıraktığı yerden Türkiye Cumhuriyeti devam etmektedir. Tarih boyunca elde ettiğimiz zaferleri ruhuna ve şanına uygun olarak kutluyor, şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkıyoruz. Anadolu topraklarındaki bin yıllık mazimize rağmen ülkemizin bölgesindeki güçlü varlığı halen kabullenilmiş değildir. Tüm oyunlara rağmen biz hep birlikte Türkiye’yiz ayrımız gayrımız yok, bin yıllık kutlu yürüyüşümüzün önünü hiç kimse kesemez, gerektiğinde aynı heyecan ve ruhla yeni destanlar yazmaya hazırız. 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu zaferi milletimize armağan eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle minnetle anıyorum.”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.