SEMA KIRCI "GENÇLER BANDIRMA'NIN KÜLTÜREL DOKUSUNU GELİŞTİRMELİ" - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

SEMA KIRCI “GENÇLER BANDIRMA’NIN KÜLTÜREL DOKUSUNU GELİŞTİRMELİ”

google haberlerde takip et

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Bandırma ve bölge siyaseti ile ilgili yaptığı açıklamada “Şehirlerin kendine ait bir kimliği ve ruhu vardır. Bandırma’da tarihiyle, manevi iklimiyle ve doğal güzelliğiyle ruhu olan bir şehir.  Zaman içinde Bandırma’ya çok hizmet geldi. Emeği geçen herkese bu şehrin şükran borcu var. Ancak bu şehir  bir süredir “Benim kabuğumu kırın, daha da özgürleştirin, rahatlatın” diye sesleniyor. Burada bir potansiyel var. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak da hepimizin görevi.” dedi.

Sema Kırcı 1

Üniversite Bandırma için ciddi bir açılım imkânı sunuyor

Açıklamasının devamında Kırcı “Bandırma sanayisi, tarımı genç ve dinamik nüfusu ile ciddi bir potansiyele sahip. Diğer önemli nokta da üniversite konusu, üniversite Bandırma için ciddi bir açılım imkânı sunuyor. Bu açılım Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlere bu coğrafyayı tanıma şansı veriyor. Aynı zamanda yeni açılan Ziraat Fakültesi gibi fakülteler ile de özellikle tarım ekonomisi gibi alanlarda nitelikli insan kaynağı yetişmesine ve bilinçli tarım uygulamalarının gelişmesine katkı sağlayacak. Bizler sanayi ve üniversite arasında nitelikli bir bağ kurmak konusunda çalışmalar yapacağız. Bandırma’da gençlerin bu dinamizmini ve üniversitenin olanaklarını ortaya çıkaracak projelere ve hedeflere ihtiyaç duyuyor.”

Gençler Bandırma’nın kültürel dokusunu geliştirmeli

“Bugün Bandırma’da bugüne kadar yapılan tüm iyi niyetli hizmetlere rağmen öğrencilerin kültürel sosyal yönlerini destekleyecek bir ortam bulunmuyor. Üniversite aracılığı ile gençler geliyor ve Bandırma’nın tarihi kültürel dokusunu tarihini öğrenmeden gidiyor.  Gençlik ve Spor Bakanımız benim önceden de birlikte çalıştığım çok iyi bir arkadaşımdır, Çağatay Bey. Bandırmamıza güzel ve uzun yıllar gençlerimizin faydalanacağı bir gençlik merkezi yapmak benim ilk hedeflerimden biri. Önümüzdeki günlerde üniversitemizin rektörü açıklanacak. Geçtiğimiz günlerde üniversitenin sorunları ile ilgili görüşmelerde bulunduk. Tüm bu sorunların kalıcı olarak çözülmesi noktasında Kalkınma Bakanlığı ile ön görüşmelerde bulundum. Atanacak olan yeni rektörümüzle birlikte hedeflerimizi daha net olarak görebileceğiz. Bandırma, İstanbul’a çok yakın, başta uluslararası toplantılar olmak üzere birçok etkinlik için çok uygun bir yer. Bunlar şehrin kültürel dokusunu, gençlerin okuma heyecanını geliştirir. Üniversitenin dinamizmini Bandırma’ya daha çok aktarmak için gereken mücadeleyi göstereceğiz. Bunlar bizim yaşadığımız şehre olan sorumluluğumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.