Kırcı: "Siyasetçi, halkla Ankara arasında köprü vazifesi görüyor" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Kırcı: “Siyasetçi, halkla Ankara arasında köprü vazifesi görüyor”

Paylaş
 

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı yoğun bir gündemle Balıkesir’de birçok açılış ve ilçe ziyaretlerinde bulundu.

Kırcı Toplum Sağlığı Merkezi açılışına katıldı

Kırcı, Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapımına başlanan Toplum Sağlığı ve Sağlıklı Yaşam Merkezinin temel açılış törenine protokol ile birlikte katıldı.

Balıkesir’de şu an 9 Toplum Sağlığı Merkezi olduğunu, 2018 yılında bu sayının il genelinde artarak devam edeceğini ifade eden Kırcı: “350 günde inşaatı tamamlanacak olan bu merkezin ihale bedeli 4 milyon 366 bin TL. Bu merkezde, diyetisyen, psikolog, diş hekimi, çocuk gelişimi uzmanları ile diğer sağlık personelleri hizmet verecek. Edremitli hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kırcı açılışın ardından,  Balıkesir Valisi  Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, AK  Parti MKYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınloğlu, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ve AK Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü ile beraber ilk olarak şehit Tümgeneral Aydoğan  Aydın’ın  Akçay’da oturan babası Ahmet Aydın’ı ardından Edremit’teki şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın ailesini ziyaret etti.

Şehit aileleri ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek devletin yanlarında olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Ziyaret anısına şehit ailelerine içinde Türk bayrağı olan birer tablo hediye edildi.

Kırcı: “Kaliteli üretimi artırmaya çalışmalıyız”

 

AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte önce Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin ile daha sonra Bandırma Küçük Sanayi Odası Başkanı Hayri Özden, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez’i ziyaret eden Kırcı ülke gündemini değerlendirdi.

Bandırma Ticaret Borsasında, elektronik ürün satış salonundaki programa TMO İlçe Müdürü Suat Ünlü ve Tarım İl Müdürü Sefa Uyar ile katılan Kırcı, burada yaptığı konuşmada, ülke çiftçisinin tüm zorluklara karşın üretim yapmaya çalıştığını söyledi. Balıkesir’deki tarım toprağının çok değerli olduğunu ifade eden Kırcı, “Çiftçiler, tarımı bilinçli yapmalı, biz siyasetçiler de onlara her çeşit desteği sağlamalı, ürünlerimizi markaya dönüşmesini gerçekleştirmeliyiz” dedi.

Başta  Balıkesir olmak üzere ülkedeki tarım topraklarının korunması gerektiğini dile getiren Kırcı: “Kaliteli üretimi artırmaya çalışmalıyız. Siz tarımı bilinçli yaptıkça, işbirliği içinde yaptıkça daha fazla ürün alacaksınız. Güzel yurdumuzun geleceğini sağlıklı nesillere emanet edeceğiz. Sağlıklı nesilleri yetiştirmek topraklarımızda sağlıklı, kaliteli ürün üretmekle mümkün. Öncelikle zararlı atıklardan, kimyasallardan toprağımızı koruyacağız. Aynı zamanda  çiftçimizi koruyacağız onların, köyden göç etmesi gibi kaygıları olmasın. Topraklarının başında dursunlar, tarıma sahip çıksınlar” dedi. Kırcı, Karacabey’de yapımı devam eden ve tamamlandığında Bandırma’nın 20 bin dekar tarım arazisinin sulamasının sağlanacağı  Yeşildere Barajı’nın 2018 yılı içinde tamamlanacağı müjdesini verdi.

 

TKDK ziyareti

TKDK Balıkesir İl Koordinatörlüğünü ziyaret eden Kırcı’ya TKDK Balıkesir İl Koordinatörü M. Zahid Döğdü, kurumun genel işleyişi ve Balıkesir’de TKDK desteği ile hayata geçirilen işletmeler hakkında bilgiler verdi. Kırcı daha sonra Balıkesir’de IPARD I Programı döneminde TKDK’dan destek alarak yatırım yapan işletmelerden; Özceylan Süt Ürünleri, Sungur Broyler Tesisleri, Paşalı Et Entegre Tesisi ve Mokanlar Süt İneği Tesislerine ziyaret etti. Yatırımcılarla ve çalışanlarla sohbet ederek işletmeleri hakkında bilgi aldı. Kırcı TKDK desteği ile gerçekleştirilen yatırımların Balıkesir’de kırsal kalkınmaya önemli ölçüde katkı sağladığını ifade etti. Kırcı yatırımların istihdamı da arttırdığını ifade ederek :“Yerel potansiyel ve kaynaklara dayalı olarak kırsal ekonominin rekabet gücünün yükseltilmesi amacıyla kırsal kalkınma yatırımlarını destekleyen TKDK Balıkesir İl Koordinatörlüğünün çalışanlarını özverili çalışmaları dolayısı ile kutlarım” dedi.

Kırcı, Bandırma Daskyleion ve Erdek Kyzikos Antik Kentlerini ziyaret etti

Kırcı, Bandırma Aksakal’daki Daskyleion antik kentindeki kazı çalışmalarını inceledi.
Kırcı’ya İl Kültür Müdürü Mustafa Çaltı eşlik etti. Kırcı, çalışmalarla ilgili Daskyleion Kazı Heyeti Başkanı Kaan İrem’den bilgi aldı. Büyük medeniyetlere evsahipliği yapmış topraklarımızda insanlık tarihi ve medeniyetine ışık tutacak müstesna bir zenginliğe sahibiz. Bu eşsiz kültürel mirasın insanlığa kazandırılması için üzerimize düşen sorumluluklar var. Gerekli adımların atılması için girişimlerde bulunacağız.  Daskyleion antik kentinin açığa çıkarılmasının ayrıca bölge turizmine de önemli katkı sağlayacağını ifade eden Kırcı, kazı ekibine kolaylıklar diledi.

Kırcı bu ziyaretin ardından Erdek Kyzikos Antik kentini Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan ve teşkilat mensuplarıyla birlikte ziyaret etti. Kazı Başkanı Doç. Dr. Nurettin Koçhan’dan kazı çalışmaları hakkında bilgi alan Kırcı: “Antik çağın en önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Daskyleion ve Antik dönemde dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Kyzikos antik kentleri meraklıların mutlaka görmesi gereken ören yerleri. Bu kazı çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştiren kazı ekiplerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kırcı’dan İlçe ziyaretleri

Altıeylül ilçesinde bir dizi programa katılan Kırcı İlçe Başkanlığında Başkan Ayhan Atahan’ı ziyaretinin ardından Atatürk Şehir Hastanesine geçti. Başhekim Adil Ozan Gökuç’tan hastaneyle ilgili bilgi alan Kırcı, hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Altıeylül Kasaplar ve Ovabayındır mahallelerinde mahalle sakinleriyle bir araya gelen Kırcı Şehit Aydın Nazillioğlu’nun hacca gidecek olan ailesini evinde ziyaret etti. Kırcı ziyaretlerin ardından AK Parti İl Başkanlığında, İl Başkanı Hasan Demiraslan ile İl Yönetim Kurulu toplantısına katılarak teşkilatla istişarelerde bulundu.

Karesi Tapu Müdürlüğünde 15 Temmuz şehidi Turgut Solak’ın göreve başlayan eşi Aynur Solak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kırcı ardından Ege mahallesinde esnafla bir araya geldi, hal hatır sordu.

Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği HAYKOOP Başkanı Faruk Özen’i İl Teşkilatı ile birlikte ziyaret eden Kırcı burada sektörle ilgili bilgi aldı ve değerlendirmelerde bulundu.

Edremit Cumhuriyet Mahallesinde esnaf ziyareti yapan Kırcı, yeni açılan Fatih Aile Sağlığı Merkezini İl Başkanı Hasan Demiraslan ve İlçe Başkanı Metin Örkçü ile ziyaret etti. Tuzcumurat mahallesi ve Menderes Bulvarında esnaf ziyareti yapan Kırcı dükkanları tek tek gezerek hal hatır sordu.

Bandırma Aksakal ve Ergili Mahallelerinde çiftçilerle biraraya gelen Kırcı Domates ve Meyve bahçelerindeki hasata katıldı.

Bandırma Doğa ve Paşabayır Mahallelerine de uğrayan Kırcı burada da hemşerileriyle sohbet etti ardından kendisine eşlik eden Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı ve teşkilat üyeleriyle birlikte merkez çarşısında esnafla selamlaştı.

Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Acar ve yönetimini ziyaret eden Kırcı burada Damper Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı Cevdet Bülbül, Bandırma Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Cengiz Şahal ve Bandırma Ulaşım AŞ Başkanı Bülent Bican ile bir görüşme yaparak sektörün sorunları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

3 dönem Bandırma Belediye Başkanlığı yapmış olan Hasan Sur’u geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Kırcı ardından Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın yeni doğan bebeği için evine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Erdek Ocaklar Mahallesindeki ziyaretinde ise İlçe Başkanı Kemal Kayan ve teşkilat üyeleriyle birlikte mahalle sakinleriyle selamlaşan Kırcı ardından İtfaiye Müdürlüğündeki itfaiyecilerle bir araya geldi.

Ocaklar Mahallesindeki Kuran Kursu’nun açılışına katılan Kırcı daha sonra Erdek’teki turizm işletme sahipleriyle birlikte sektörü değerlendirdikleri bir toplantıya katıldı.

Erdek’in Kestanelik, Şahinburgaz ve Ballıpınar Mahallelerinde de hemşerileriyle selamlaştı ve sohbet etti.

Kırcı: “Siyasetçi, halkla Ankara arasında bir köprü vazifesi görüyor”

Kırcı “Birkaç gündür sahada dolaşıyorum, köyleri geziyorum. Merkezdeydim, dün de Edremit’te, Akçay’da, Altınoluk’ta biraz dolaştık, bugün de Bandırma’dayız.  Siyasetçi, halkla Ankara arasında bir köprü vazifesi görüyor ve bu vazifeyi en iyi şekilde Ankara’ya aktarabildiği ölçüde şehrine faydayı öyle sağlayabilir. Bunun da en sağlıklı yolu doğrudan iletişim halinde olmak. İnsanların küçük ufak tefek sorunları var belki ama doğru mecrasını veya çözüm yolunu bulamamışlar, biz bu sorunları dinliyoruz. Elbette her sorunu çözmek mümkün olmayabiliyor ama vatandaşı dinlemek, dokunmak, tokalaşmak çat kapı ziyaretler yapmak onlara şu mesajı veriyor: Bizim devletimiz, bizim yanımızda, milletvekilimiz bizim yanımızda, bizim sorunumuzu önemseyen, bizi önemseyen biri var. Bence bu ziyaretin en büyük faydasını biz görüyoruz. Çünkü siyasetçinin insanlarla kurduğu gönül köprüsünü kuruyoruz. Çok büyük bir keyifle ziyaretleri gerçekleştiriyorum” dedi.

“Balıkesir, geniş bir coğrafi alanda, tarım, hayvancılık, madencilik, turizm, balıkçılık yapılabilen, sanayi alanında önemli yatırımların olduğu bir bölge. Her ilçesinin ayrı güzelliği, kıymeti var. Bizlere düşen Balıkesir’imizin potansiyellerini en güzel şekilde değerlendirebilmek. Bir hafta içinde beş  ilçemizde ziyaretlerde bulunduk. Önümüzdeki günlerde inşallah diğer ilçelerimizi, köylerimizi de ziyaret edeceğiz.”

 

IMG-20170812-WA0036 IMG-20170811-WA0302 IMG-20170811-WA0252 IMG-20170811-WA0204 IMG-20170811-WA0163 IMG-20170811-WA0143 IMG-20170811-WA0036 IMG-20170810-WA0155 IMG-20170810-WA0119 IMG-20170810-WA0071 IMG-20170809-WA0203 IMG-20170809-WA0165 IMG-20170809-WA0137 IMG-20170809-WA0131 IMG-20170809-WA0105 IMG-20170809-WA0061 IMG-20170808-WA0190 IMG-20170808-WA0180 IMG-20170808-WA0137 IMG-20170808-WA0113 IMG-20170808-WA0095 IMG-20170808-WA0092 IMG-20170808-WA0090 IMG-20170808-WA0051

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.