SELİM PANÇ'TAN BÜYÜKŞEHİR'E "SİNEK" TEPKİSİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

SELİM PANÇ’TAN BÜYÜKŞEHİR’E “SİNEK” TEPKİSİ

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Doktor Selim Panç gazetecilere yaptığı açıklamada, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sineklere yönelik yapılan yanlış ve geç kalınmış ilaçlamaları sonucunda Bandırmalıların yaz aylarında bol sinekli günler geçirmek zorunda kalacağını söyledi. Panç, “Böyle giderse sinekler yaz sezonu boyunca bizi yeyip bitirmeye devam edecek” dedi.

AKP Hükümetinin uygulamış olduğu yanlış ekonomi politikalarından dolayı esnaf camiasının zor durumda bulunduğunun altını çizen Panç “Görünen o ki şimdide esnafımız Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın yanlış ilaçlama çalışmalarından dolayı bu yaz sezonunu sinek avlayarak geçirecektir” dedi. Doğru ilaçlama teknikleri yapılmadığı takdirde bu durumun sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabileceğinin altını çizen Panç, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama konusunda geç kaldığını öne sürdü. Şehir merkezine yakın sulak alan ve çöplük gibi birçok ortamın iç içe olduğu şehirlerde sineklerin henüz larva döneminde ilaçlanması gerektiğine dikkat çeken Panç “Sinekler koleradan tifoya, hepatit A’dan çok değişik birçok cilt hastalığına kadar taşıyıcı görevi görmektedir. Bundan dolayı da sineklerle mücadele etmek çok önemlidir” ifadesini kullandı.

-Mücadele zamanında başlamadı

Sineklerle ve haşerelerle mücadele büyükşehrin görevleri arasında bulunduğunu anımsatan Panç devamında şunları söyledi “Büyükşehir sineklerle mücadele konusunda bu yıl yetersiz kalmıştır. Sineklere yönelik yapılan en iyi mücadele larva dönemlerinde yapılan mücadeledir. Bunun içinde Ocak en geç ise Şubat ayında ilaçlamaya başlanılması gerekiyordu. Maalesef Büyükşehir Belediyesi tarafından bu mücadele belirtilen tarihlerde yapılmadı. İlaçlamalara geç başlandığı içinde sinek popülasyonunda ciddi artışlar oldu. Esnafımız uygulanan yanlış ekonomik politikalardan dolayı oldukça zor durumda. Zaten gününü sinek avlayarak geçiriyor. Öyle görünüyor ki bu yaz esnafımız bütün gününü sinek avlayarak geçirecek”

Bir önceki yazımız olan Davulcular bir örnek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.