SELİM PANÇ "BASKİ ANAYASAYI İHLAL EDİYOR" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SELİM PANÇ “BASKİ ANAYASAYI İHLAL EDİYOR”

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr.Selim Panç Baski’nin anayasayı ihlal ettiğini belirterek basın mensupları ile aşağıdaki bilgi notunu paylaştı.
Panç yaptığı açıklamada “Baskide ilçeler arasında yerleri değiştirilen 60 kadar işçi çok zor durumda kalmışlardır.Hiçbir gerekçe gösterilmeden uzak ilçelere tayinleri çıkarılan bu insanların aileleri çocukları perişan durumda çözüm beklemekteler fakat henüz bir çözüm geliştirilmiş değil. Bu yer değiştirilmelerle aile birlikleri bozulmaktadır.İşçiler maddi manevi çöküş içindedirler.Yapılan bu atamalar siyasidir, keyfidir ve anayasanın 41.inci maddesi aile birliğinin korunmasını esas alan madde , toplu iş sözleşmesinin ilgili maddesi, 6857 sayılı iş Kanununa da aykırıdır. Anayasa ve yasaları hiçe sayan bu yer değişikliğinden vazgeçilerek bu işilerin mağduriyetleri giderilmelidir.Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkan’ı Sayın Edip Uğur’dan çaba sarfetmesini ve bu mağduriyetlerin giderilmesini bekliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.