ŞEKER FABRİKASI ÜRETİME BAŞLIYOR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ŞEKER FABRİKASI ÜRETİME BAŞLIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

-“Fabrikanın pancar ekim alanlarında bu yıl 1500’e yakın çiftçimize 400 bin ton kota tahsis edildi”
-“Susurluk Şeker Fabrikası’nın çalışmaya başlaması bölgemizde tarım, hayvancılık, nakliye ve istihdam alanlarına büyük katkı sağlayacak”

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Hasan DEMİRASLAN ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, birkaç yıldır atıl durumda bulunan Susurluk Şeker Fabrikası’nın bu yıl kısa süre içinde üretime başlamasının beklediğini söyledi.
AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Hasan DEMİRASLAN, Eskişehir ve Ilgın Şeker fabrikalarından da pancar takviyesi yapılmak suretiyle Susurluk Şeker Fabrikası’nın bu yıl üretime başlaması için gereken, tamir, bakım ve revizyon gibi tüm hazırlıkların hızla sürdüğünü aktardı.
DEMİRASLAN, Susurluk Şeker Fabrikası’nın kurulduğu 1955 yılından günümüze bölge çiftçisine kesintisiz pancar üretimi yaptırdığını ancak son yıllarda üreticilerin domates, biber, ayçiçeği, mısır gibi farklı ürünlere yönelmesi sonucu pancar üretiminin düştüğünü ve kapasitenin altında kaldığını, bu nedenle de fabrikanın son yıllarda işletmeye alınamadığını anımsattı.
-1500’e yakın çiftçiye 400 bin ton kota tahsis edildi-
İl Başkanı Av. Hasan DEMİRASLAN, bölgedeki üreticilerin yeniden pancar üretimine dönme talepleri üzerine yetkililerle görüşmeler yaptıklarını, bölge ekonomisi, tarımı ve hayvancılığı için büyük önem taşıyan fabrikanın bu yıl işletmeye alınması için yoğun bir çalışma yapılıyor, “Bu yıl Susurluk Şeker Fabrikası ekim alanlarında 1500’e yakın çiftçiye 400 bin ton pancar üretim kotası tahsis edildi. Münavebe sahası içinde tarlası olan üreticilere hiçbir kısıtlama olmaksızın pancar üretim kotası tahsisi yapılıyor. Fabrikanın 2017 yılında tam kapasite çalışabilmesi için Eskişehir ve Ilgın Şeker Fabrikalarından da pancar takviyesi yapılacak” diye konuştu.
Susurluk Şeker Fabrikası’nın işletmeye alınmasının bölge ekonomisin için büyük önem taşıdığını belirten İl Başkanı “Fabrikanın çalışmaya başlaması bölgemizde tarım, hayvancılık, sütçülük, nakliye ve istihdam alanlarında büyük katkı sağlayacak” dedi.
Öte yandan, Susurluk Şeker Fabrikası ekim alanlarında 2016 yılında üretilen 96 bin ton pancar bedelinin tamamının (15 milyon 222 bin TL) 16 Ocak 2017 itibariyle üreticilere ödendiğini belirten AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Fabrikada çalışan 35 memur ve 374 işçinin de mağdur edilmediğini ve ücretlerinin tamamının ödendiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.