ŞEHRE DEĞER KATACAK MUHTEŞEM BİR ESER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ŞEHRE DEĞER KATACAK MUHTEŞEM BİR ESER

Paylaş
 
Balıkesir’de 143.000 metrekare arazi üzerinde yapımı tamamlanan jeotermal Kay Seranın açılışı yapıldı.
Seranın açılış törenine; Vali Ersin Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ve diğer ilgililer katıldı.

143 BİN METREKARE ALANDA ÜRETİM YAPILACAK
Jeotermal Sera hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, tarımın Balıkesir’e ekonomik getiri açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, yapılan projelerin Balıkesir’e büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Balıkesir’de ileri teknoloji ürünü ilk sera Karesi Yeniköy Mahallesinde kuruldu. İhracata yönelik domates üretimine başlayacak olan sera 143 bin metrekare alanda üretim yapacak.
Vali Ersin Yazıcı, jeotermal kaynaklar üzerinde kurulan seralarda ilk domates fidesi dikimini gerçekleştirdi.
GELDİĞİMİZ NOKTADA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR VAR
Balıkesir’de, tarımsal üretimde ürün çeşitliliğinin her geçen gün arttığını belirten Vali Yazıcı, “İlimizin bu konuda pazar oluşturması çok önemli. Bu tür seraların artması ile tarımsal sanayinin gelişmesinin hızlanacağına inanıyorum. Tarım ve hayvancılık, ilimiz için çok önemli. Geldiğimiz noktada çok güzel çalışmalar var. Jeotermal suyla seracılık konusunda da ileri teknolojiyle üretim ve ihracat yapılacak. Hem kişisel kazanç elde edip ülke ekonomisine katkı sağlamak hem de insanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak faaliyetlerde bulunmak övülesi bir davranıştır.”dedi.
ŞEHRİN EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKIDA BULUNACAK
Vali Yazıcı, şehrin ekonomisine önemli katkısı olacak seranın ayrıca, birçok kişiye istihdam imkânı sağlamasının da son derece önemli olduğunu belirterek, sosyal ve ekonomik kalkınma çıtasını yükselten bu işin büyümesinin önemli bir gelişme olacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.