ŞEHİTLERİMİZE BÜYÜK BİR MİNNET BORÇLUYUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ŞEHİTLERİMİZE BÜYÜK BİR MİNNET BORÇLUYUZ

Paylaş
 
Balıkesir’de bulunan şehit mezarlarının 71 tanesi bakımdan geçirilerek yenileniyor.
Balıkesir’de şehit mezarlarını tadilata alan Balıkesir Valiliği, mezar taşlarını yenileyip çevre düzenlemesini de yaptırdı.

YENİLEME VE BAKIM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
Balıkesir’in merkezinde ve ilçelerinde bulunan şehit mezarlarında Vali Ersin Yazıcı’nın isteğiyle Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Akın Mermer ve Renktaş Karo tarafından yenileme ve bakım çalışmaları yapılıyor. Yapılan çalışma kapsamında 71 şehit mezarının 45 tanesi yeniden yapılırken, 6’sı onarılıyor, 15’i ilk defa yapılırken, 5’inin ise baş taşları değiştiriliyor. Yapılan çalışmada, mezarların başlarına da Türk bayrağı asılı direkler takıldı.

HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAK, UNUTTURMAYACAĞIZ
Kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitleri minnet ve şükranla hatırlayacaklarını belirten Vali Yazıcı, “Şehitlerimize karşı düşen görevlerimiz var bu görevleri en iyi şekilde yerine getirmekle mükellefiz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına şehitlerimizin ve gazilerimizin vermiş oldukları mücadele her zaman akıllarımızda yer alacak. Onlar bizim bu topraklarda özgürce yaşayabilmemiz için al bayrağın şerefle dalgalanması için canlarını verdiler. Biz de onların aziz hatıralarına saygıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biliyoruz ki, onlar için ne yapsak az. Onları hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız. Aziz Şehitlerimizi her zaman saygı ve sevgiyle hatırlayacağız. Bu konuda var olan hassasiyetimiz her yıl devam edecek. Bu vesileyle bu milletin huzur ve güven içerisinde, bu devletin ilelebet ve bu toprakların da sonsuza kadar vatan olarak kalması için canlarını vererek şehit olma payesine ulaşan şehitlerimizin ruhları şad olsun diyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN MÜBAREK KANLARI YERDE KALMAYACAKTIR
Vatanı bölmeye ve şanlı bayrağı indirmeye çalışan hainlere karşı güvenlik güçlerinin canları pahasına mücadele verdiğini ifade eden Vali Yazıcı, ” Bizlere düşen görev ise bu vatan için canını veren Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıp teröre karşı tek yumruk, dimdik ayakta durmaktır. Ülke genelinde huzur ve güvenliğin sağlanması için, gecesini gündüzüne katarak etkin bir mücadele gösteren güvenlik güçlerimiz, ülkemizi bölmeye çalışanlara hak ettikleri dersi her zaman vermiştir ve bundan sonra da verecektir. Milletimizin sarsılmaz vatan sevgisi, güvenlik güçlerimizin sahip olduğu yüksek ruh ve şuur, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditleri bertaraf edecektir Devletimizin terör belasıyla olan kararlı mücadelesi aralıksız sürecek, hiçbir şehidimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır. Yıkıcı ve bölücü mihraklar yaptıkları saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti ve şanlı bayrağımız üzerindeki kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.