ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN BIRAKTIĞI KUTLU MİRASA SAHİP ÇIKTIK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN BIRAKTIĞI KUTLU MİRASA SAHİP ÇIKTIK

Paylaş
 

Vali Ersin Yazıcı, 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimini protesto ederken Şehit olan Mahmut Eren’in yakınlarına “Devlet Övünç Madalyası” verdi.

Valilik makamında düzenlenen programa, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milli Savunma Üniversitesi Balıkesir Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ve Şehit yakınları katıldı.

SEVGİ, SAYGI VE MİNNETTARLIĞIN BİR NİŞANESİ
Vali Ersin Yazıcı burada yaptığı konuşmasında, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız adına sizlere tevcih edeceğimiz bu madalya ve berat devletimizin ve milletimizin size duyduğu derin sevgi, saygı ve minnettarlığın bir nişanesidir. Bu vesile ile geçmişten günümüze üzerinde yaşadığımız bu toprakları bizlere vatan yapan aziz Şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli Gazilerimize sağlık diliyor ve hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMA İRADESİ
Balıkesirli hemşehrileriyle birlikte darbecilere karşı kararlı duruş ortaya koyduklarını ifade eden Vali Yazıcı,”15 Temmuz darbe girişimi tarihe düşen kara bir leke. FETÖ ile ilgili bizim mücadelemiz bunların kökü kazınana kadar devam edecek. Bunları bitireceğiz. 15 Temmuz’da yaşadığımız başkaldırı ihanetinden sonra vatandaşlarımızın gösterdiği birlik ve beraberlik, bu fedakârlık her türlü takdirin üstündedir. Balıkesirli hemşehrilerime bir kez daha ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Millî İrade Meydanı’nda vatandaşlarımızla birlikte nöbet tutmak bizler için büyük bir onurdu. 15 Temmuz gecesi sadece vatan sevgimizle çıktığımız Balıkesir sokaklarında halkımızın desteğiyle güvenlik güçlerimiz bu hainleri, teröristleri bertaraf etti. Bu hain darbe girişiminin başarısızlığa uğraması ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Balıkesir halkının da birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi ile mümkün olmuştur. Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.”şeklinde konuştu.

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI BERATI
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası Beratında, “Üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu gereğince Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi önerisi üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası tevcih edilmiştir.” ifadesi yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan KADINLAR MATİNESİ BİLET SATIŞI BAŞLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.