Şehit babası Kocaseyit Anıtına çeşme yaptırdı - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Şehit babası Kocaseyit Anıtına çeşme yaptırdı

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Sakarya’dan, Balıkesir’in Havran ilçesine gelerek 1994 yılında Şırnak’ta şehit olan oğlu Fatih Yarar adına Kocaseyit Anıt Müzesine çeşme yaptıran Baba Salim Yarar, Belediye Başkanı Emin Ersoy ve Garnizon Komutanı Üsteğmen Volkan Öz ile birlikte çeşmenin ilk suyundan içtiler.
Baba Salim Yarar Çanakkale Savaşlarının 100.yılı nedeniyle Mehmetçik adı altında çeşmelerden Türkiye’nin değişik illerine dört adet yaptırdığını belirterek Çanakkale Kahramanı Kocaseyit’in kabri ve Anıt Müzenin tam ortasına çeşme konulduğunu ve en güzel buraya yakıştığını söyledi. Baba Salim Yarar, “Dedelerimiz çamurlu patikalarla Çanakkale’ye savaşa gittiler. Canları ile Çanakkale’nin geçilmezliğini ispat ettiler. Çeşme yapımı sırasında her türlü desteği sağlayan Havran Belediye Başkanımız Emin Ersoy’a, çeşmenin onayını veren Kaymakamımız Yasin Öztürk’e, Belediye Fen İşleri Müdürü Ethem Köfüncü ve personeline nakil işlemini üstlenen firma sahibi Ayhan beye teşekkür ederim. Çeşmeden su içmek isteyenler için oğlumun fotoğrafının yer aldığı bardaktan içecekler” dedi.
Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Sakarya’dan kalkıp ilçemize gelen ve Kocaseyit Anıt Müze Bölgesine çeşme yaptıran Salim Yarar amcamıza teşekkür ederim. Fatih Yarar kardeşimizin ve tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun” dedi.
Şehit Babası Salim Yarar, şehitler üzerine yazdığı şiiri anıtın önünde okuması duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.