ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesir Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Bandırma, Gönen, Manyas, Erdek ve Marmara ilçelerinde yaşayan şehit ailesi ve gazilere iftar yemeği verdi.
Yemeğe Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.
BİRLİK VE BERABERLİK SOFRASI
Her masada bir protokol üyesi ve eşinin bulunduğu iftar yemeğinde, birlik ve beraberlik mesajları verilirken, şehit aileleri ve gaziler il protokol üyelerine taleplerini iletme fırsatı buldu. Vali Yazıcı, şehit yakını, gaziler ve gazi yakınlarının Ramazanlarını kutlayıp, onlarla sohbet ederek, dert ve sıkıntılarını dinledi.

Düzenlenen yemekte davetlilerin masalarını tek tek dolaşarak duygularını açıklayan Vali Yazıcı, Ramazan ayının mübarek olmasını, tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin kabul olmasını temenni etti.

VATAN VE MİLLET SEVGİSİ
Vatan ve millet sevgilerinin; bütün maddi sevgilerin üzerinde olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Vatanı, millet uğruna, ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

BALIKESİR VALİSİ, HER ZAMAN YANINIZDADIR
Şehitler ve gazilerin Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Ailelerine gurur, Türk Milletine hayat veren yüce şehitlerimiz, yurdun dört bir yanındaki hatıralarıyla şanlı tarihimizin sayfalarına vatanseverliğin en güzide örneklerini yazdırdılar. Onların uğrunda can verdiği bu topraklar, akıttığı kanla vatan olmuştur. Hiçbir feragat, hiçbir vazgeçiş can kadar kıymetli olamaz. Ancak, vatan, millet, iman; can kadar, canan kadar sevilirse, İnsan kendinden vazgeçebilir. Millet için canını feda edebilir. Biz bir aileyiz. Balıkesir Valiliği her zaman yanınızdadır. Balıkesir Valisi her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tekrar katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Program Bandırma İlçe Müftüsü Süleyman Küçük’ün yaptığı yemek duasıyla sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.