ŞED KUŞANMAK MEDENİYET DEĞERLERİMİZİ KUŞANMAKTIR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ŞED KUŞANMAK MEDENİYET DEĞERLERİMİZİ KUŞANMAKTIR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

KIRCI: ŞED KUŞANMAK MEDENİYET DEĞERLERİMİZİ KUŞANMAKTIR

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Ahilik Kültürü Haftası münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

“Bu yıl 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında 30. Ahilik Kültürü Haftası’nı idrak ediyoruz. Tüm esnaflarımızın bayramını yürekten kutluyorum.  Debbağlıkla ahlakın uyumlu bileşimini temsil eden Ahi Evran’ın kurduğu Ahilik teşkilatı bu topraklarda yüzyıllarca iktisadi, sosyal ve ahlaki sahaya yön vermiştir. Temelinde vatana millete bağlılık ve sağlam bir inanç bulunan Ahilik, her açıdan kadim medeniyetimize has bir karakter taşımaktadır. Şed kuşanmak gerçekte medeniyet değerlerimizi kuşanmaktır. Bu yüzden sosyal adalet ve huzurun kaynağı böylesi bir geleneğe sahip çıkmak ve yaşatmak hepimizin görevidir.  Kardeşlik gibi yüce bir değer üzerine kurulu olan Ahilik, asırlardır Anadolu’da cömertliği, dürüstlüğü, yardımseverliği aşılamıştır.  Mesleğin incelikleriyle insan olmanın inceliklerini aynı anda kazandırmış olan köklü bir eğitim düzenidir. Bağlı bulunduğu prensipler ve ortaya koyduğu faaliyetler açısından Yeni Türkiye’nin inşasında referans alabileceğimiz kurumların başında gelmektedir.  Mazimizden aldığımız şuurla maddi ve manevi olarak her yönden kendini geliştirmiş, ahlaki faziletlerle donanmış bir ahi insanı yetiştirmek bugünün de temel hedefi olmalıdır.”

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.