SEÇİM GÜVENLİĞİ İÇİN TOPLANDILAR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

SEÇİM GÜVENLİĞİ İÇİN TOPLANDILAR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Güvenlik Değerlendirmesi ile ilgili olarak Vali Ersin Yazıcı başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda, seçimin güvenlik, huzur ve esenlik ortamı içerisinde idrak edilmesi, yasa dışı eylem ve durumların önlenmesi, kamu güvenliğinin sağlanması, seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde gerçekleşmesine yönelik tedbir planı oluşturuldu.

ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ
Balıkesir Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda vali yardımcıları ve kaymakamlarla bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de seçimlerin huzur içerisinde yapılması amacıyla yapılacak olan çalışmaları, karşılıklı olarak değerlendirmek, görüş alışverişinde bulunmak, sorun ve önerileri dinlemek amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini ifade etti.

DAHA DA GÜÇ KATACAK
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde yapılması için her türlü tedbirin alınacağını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Seçim sandığı, demokrasinin namusudur. Bunun güvenliği bizlere ve sizlere emanettir. Demokrasimize daha da güç katacak olan seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

SEÇİMİN, HUZUR VE GÜVEN ORTAMI İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKEN TEDBİRLERİ ALACAĞIZ
Seçimlerin hiçbir olaya meydan verilmeden tamamlanması için seçimler öncesinde ve sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili hem vatandaşlara, hem de kamu yöneticilerine büyük görev düştüğünü ifade eden Vali Yazıcı, “Bizim görevimiz, seçimin güvenli ortamda gerçekleştirilmesi ve seçmen iradesinin herhangi bir etki altında kalmaksızın sandığa yansıtılmasını sağlamaktır. Bu konuda gereken tüm tedbirleri alacağız. Balıkesir’de seçimin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesini sağlayacağız.”  diye konuştu.

Toplantı, gündem maddeleri üzerinde yapılan karşılıklı görüş alışverişi ile devam etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.