SEBAHAT TUNCEL TUTUKLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SEBAHAT TUNCEL TUTUKLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

HDP’lilerin gözaltına alınmalarını protesto ederken gözaltına alınan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, “terör örgütü üyesi olmak ve propagandasını yapmak” suçlaması ve tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Mahkeme, Tuncel’in tutuklanmasına hükmetti.

POLİS İZİNSİZ GÖSTERİYE MÜDAHALE ETMİŞTİ

Tutuklanan HDP’nin Eş Genel Başkanları ile 4 HDP’li milletvekilinin Cuma günü Diyarbakır Adliyesi’ndeki işlemleri sürerken, Adliye önüne giden yaklaşık 100 kişilik bir grup kaldırımda beklemeye başlamıştı.

Adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis, grubun dağılması için uyarı yapmıştı. Uyarıyla birlikte grubun büyük kısmı dağılırken, aralarında HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in olduğu 10 kişilik grup oturmakta direnince polis gruba müdahale etmişti.

Polis, HDP Milletvekili Sibel Yiğitalp dışında kalan ve aralarında DBP Eş Genel Başkanı Tuncel’in de olduğu 10 kişiyi gözaltına almıştı. Daha sonra Sebahat Tuncel’in gözaltı süresi 24 saat uzatılmıştı.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.