SAYGIYLA ANIYORUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SAYGIYLA ANIYORUZ

Paylaş
 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.
Prof. Dr. Süleyman Özdemir mesajında; “Kahramanlıklarla dolu istiklal mücadelemizin İstiklal Marşımızın kabulü ile taçlandığı o tarihin üzerinden tam 96 yıl geçti. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yaklaşırken İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.
Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından vatan toprakları işgal altındayken yazılan İstiklal Marşımız, Türk milletinin bağımsızlığa olan inancını destanlaştırmış ve milletimize cesaret veren büyük bir güç olmuştur. Bugün de milletimizi bir arada tutan en önemli simgelerden biri olan İstiklal Marşımız, aynı zamanda bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu gösteren en güzel kanıttır.

Bu duygular içerisinde, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum.”

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR’E KAZANDIRILAN HİZMETLER başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.