SAS'LAR BUGÜNE KADAR 737 EYP VE 379 BOMBA İMHA ETTİLER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SAS’LAR BUGÜNE KADAR 737 EYP VE 379 BOMBA İMHA ETTİLER

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Silahlı kuvvetlerin en özel askerlerinden oluşan SAS’lar terörle mücadelede etkili rol oynuyor.

Milliyet gazetesinden Gökhan Karakaş’ın haberine göre; özel eğitimli SAS komandoları hem helikopterlerin ineceği alanlarda hem de güvenlik güçlerinin bulunduğu yerlerde, bugüne kadar örgütlerin tuzakladığı 737 el yapımı patlayıcı (EYP) ve 379 bombayı etkisiz hale getirerek terörle mücadelede önemli bir görev üstleniyor. SAS komandoları en son Hakkari’de tuzaklı patlayıcıları imha etti.

SADECE DENİZDE GÖREV YAPMIYORLAR
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 1964’te kısıtlı imkânlarla kurulduktan sonra büyük bir özveriyle kendilerini geliştirerek Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vazgeçilmez unsurları arasına giren SAS (Sualtı Savunma) Birliği, asli görev alanı denizlerin yanında çok riskli bölgelerde de görev yapıyor.

Irak sınırında, Suriye’de ve Hakkari’de görevlerini sürdüren SAS Timleri, teröristlerin yerleştirdiği EYP’lerin imha edilmesinde oldukça başarılı. Jandarma, Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât polisleriyle tam uyum içinde çalışan SAS timleri, zaman ya da hareket ayarlı patlayıcıları bularak imha ediyor.

737 EYP 379 BOMBA İMHA ETTİLER
Terörle mücadele operasyonlarını yapan güvenlik güçlerini taşıyan helikopterlerin indiği bölgeye önden giden SAS timleri, terör örgütlerinin yerleştirdiği el yapımı patlayıcıları etkisiz hale getiriyor.

SAS komandoları ayrıca Türkiye-Suriye sınırında yapımı süren duvar çalışmalarına da katılıyor. Bugüne kadar 737 EYP ve 379 bomba imha eden SAS timleri, Afganistan, Bosna Hersek, Somali gibi uluslararası harekât alanlarında da önemli görevler üstleniyor.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.