SARI'YA AYİN TEPKİSİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

SARI’YA AYİN TEPKİSİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

AK Parti Erdek İlçe Başkanı Murat Sever, ilçede birçok yatırım yerel yönetim tarafından yapılmayı beklerken Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın Fener Rum Patriği 1.Bartholomeos’u ziyaret edip 22 Ağustos 2015 tarihinde Kapıdağ Yarımadasında Kirazlı Manastır’ında ayin yapılması konusunda girişimlerde bulunmasına tepki gösterdi.
Sever “22 Ağustos 2015 tarihinde Manastır’da yapılacak olan ayinin din turizminin gelişmesi adına yapıldığını öne sürenler Erdek halkı ve misafirlerine zulüm etmektedir. Sahil bandındaki çay bahçeleri 1 yıldan beri yapılmayı beklemektedir. Çay bahçelerinin sezona yetiştirileceğini öne sürenler vaatlerinin altında kalmışlardır” dedi.
94 yıl aradan sonra Manastırda ilk ayinin Hüseyin Sarı’nın belediye başkanlığı döneminde yapıldığını anımsatan Sever, Rum Patrikliğinin Erdek’e olan ilgisinin Sarı döneminde daha da arttığına dikkat çekti. Yerel yönetimin “10 yıl için 1 yıl feda edilir ”şeklindeki açıklamalarını da doğru bulmuyoruz. Sizlerin kaybedecek zamanı olabilir. Ancak Erdeklilerin ne kaybedecekleri zamanı nede parası vardır. İlçemizin kaynakları yine ilçe sakinleri için kullanılmalıdır” dedi.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan IŞIK TURİZM KAYITLARINA BAŞLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.