SARI'NIN BU KEZ GÜCÜ YETMEDİ…! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

SARI’NIN BU KEZ GÜCÜ YETMEDİ…!

Paylaş
 

Erdek Belediye Meclisi tarafından Ağustos 2016’da alınan karar ile ilçe merkezindeki Mehmet Akif Ersoy Caddesi küçültülerek bir bölümüne Necati Akça, Adnan Menderes Caddesi için de Hamit Nural isimlerinin verilmesi kararlaştırılmıştı.Karar büyükşehir belediye meclisinin Mart 3. bileşimine karara bağlanmak ve onaylanmak üzere geldiğinde, CHP’li başkan Hüseyin Sarı’nın ve meclis üyelerinin bu eylemi ortalığı karıştırdı ve kararları kabul edilmedi.
Rahmetli Necati Akça İLK Haber’e ve kamuoyuna yabancı bir isim değildir. Hakk’ın rahmetine kavuşmamış olsa idi Mehmet Akif Ersoy caddesinin küçültülüp, bir bölümüne isminin verilmesine şiddetle karşı çıkar, asla kabullenmezdi!
Hamit Nural’ ı ve Nural için Adnan Menderes’in önemini yazmamıza bile gerek yok. Erdek de DP geleneğine ve Menderes’ lere sahip çıkarak bugünlere gelmiş Nural’ ın da benzer bir değişikliği kabul edebilmesi, kendisine ihanet etmesiyle aynı şey!
Erdek belediye meclisinin kararı ile ilgili AK Parti Grubu adına konuşan Av. Mehmet Birol Şahin, şunları söylemiş:
“Değiştirilmek istenilen isimlerin biri darbe yoluyla indirilip idam edilmiş bir Başbakan, Adnan Menderes, diğer isim İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy. Bu iki ismi taşıyan caddelerin büyük bir bölümünün bölünerek değiştirilmesi doğru değil. Milletin hafızasında, tarihinde yer alan sevdiği bu iki ismin isminin değiştirilmek istenmesini biz AK Parti olarak doğru bulmuyoruz. Hiç kimsenin böyle bir isim değişikliğine gücü de yetmez. Yeni isimlerin boş sokak veya caddelere verilmesi daha güzel ve yerinde olacaktır.”
Erdek ve Kapıdağ sakinleri, belediye başkanı Sarı’nın geçmişte olduğu gibi bugün ki karar ve icraatlarını da film izler gibi izliyor. Sarı bu ve daha yakın zamanda Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nde yaşananlar ortada…
15 Temmuz ‘kahramanı’ Sarı, yakında Erdek de bir cadde ya da sokağa FETO’nun isminin de verilmesini belediye meclisinin gündemine taşır ise kimse şaşırmasın.
Daha doğrusu Allah, kimseyi şaşırtmasın!
Çünkü, söz konusu olan Sarı’dır ve ne yapsa yeridir!

 

Bir önceki yazımız olan ERDEK’Lİ ATLETLER UÇMAYA DEVAM EDİYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.