SARAYLAR İSKELESİNE ARITMA TESİSİ MÜJDESİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

SARAYLAR İSKELESİNE ARITMA TESİSİ MÜJDESİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Marmara Adası, Saraylar Mahallesi tahmil ve tahliye iskelesine belediye tarafından sintine slaç tankları konulacak.
Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy´un girişimiyle, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı´nın ´Gemilerden Atık Alınması ve Atıkların Kontrolü Yönetmeliği´ gereği, tahmil ve tahliye iskelesine sintine slaç tankı koyma çalışmaları başladı.
Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, gemilerin en alt tabanında bulunan ve atık depolarından çıkan petrol kökenli atıkların arıtılması ve korunması için iskeleye yerleştirilecek tankların konulacağı yerle ilgili alan çalışması başlatıldığını söyledi.
Başkan Aksoy, “Çevremizi, denizimizi ve kısacası Saraylar Mahallesi´ni korumak için hizmete sokacağımız bu tanklar, gemilerin normal faaliyetlerinden kaynaklanan atıkların denize verilmesini önleyecek” dedi.
Çevre Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş firmalarca kurulan depolama, arıtma ve koruma tesislerini Saraylar Mahallesi´ne kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşayacağını dile getiren Başkan Aksoy, “Kısa sürede hizmete girmesini beklediğimiz bu yatırımımızla, denizimizin temizliği ve gelecek kuşaklara temiz bir deniz bırakılması yönünde atılan bir adım olacaktır.” diye konuştu.

KAYNAK: İLK HABER

Haber : Taygun Ertan

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.