SAHİL BANDI POLEMİĞİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİNİ ETKİLEDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SAHİL BANDI POLEMİĞİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİNİ ETKİLEDİ

Paylaş
 

Bandırma Belediye Başkanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında yaşanan sahil bandı polemiğinin Ramazan ayı etkinliklerini olumsuz yönde etkileyeceği dile getiriliyor.

Sahil bandının kullanımıyla ilgili olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile sorunlar yaşadıklarını dile getiren Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, bundan dolayı her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ramazan ayı etkinliklerini bu yıl yaşanan sahil bandı polemiğinden dolayı iptal edebileceklerini söyledi.

Oturdukları yerden para kazanmak istiyorlar

Sahil bandının Ramazan ayı etkinliklerinde kullanımıyla ilgili Balıkesir Belediye Başkanlığına bir müracaatlarının bulunduğunu anımsatan Mirza “Bu müracaata Büyükşehir Belediyesi iftar çadırı kurabileceğimizi ancak kafelerin ihalelerinin kendileri tarafından yapılacağı yönünde bize bir yanıt vermiştir. Bu yaklaşım yanlıştır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tüm masraflarını Bandırma Belediyesinin karşılayacağı etkinliklerden oturduğu yerden para kazanmanın derdine düşmüştür” dedi. Yaşanan bu gelişmelerden sonra Ramazan Çadırı’nın masrafların Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından karşılanması yönünde bir öneride bulunduklarının altını çizen Mirza, ancak Büyükşehir Belediyesinin bunu da kabul etmediğini söyledi.

Mirza’dan kaos yaşanır uyarısı

Mirza, bu soruna çözüm bulunmaması halinde Ramazan ayı boyunca sahil bandındaki etkinliklerde çift başlılık ve kaos yaşanacağına dikkat çekti. Mirza “Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin çıkardığı bu sorun yüzünden Bandırma Belediyesi olarak ya kendi alanımızda bu etkinliği yapacağız ya da Ramazan ayı etkinliklerini iptal etmek zorunda kalacağız. Bandırma Belediyesi olarak bu etkinlikleri kendi alanımızda yapmanın teknik olarak problemleri var. Şimdi karar aşamasındayız. Bu sene bu Ramazan etkinliklerini yapamazsak bunun sorumlusu Bandırma Belediyesi değil Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı olacaktır” şeklinde konuştu.

İşgaller mercek altına alınıyor

Bandırma Belediye Başkanlığı Ramazan ayı boyunca sahil bandındaki işgallerin önüne geçmek için denetimlerini arttıracağını açıklayan Mirza, yapılan denetimlerde iftar vakitlerinde çıkardıkları masalarda sahili işgal eden esnaflara çıkardıkları masa başına 250 TL idari para cezası keseceklerini söyledi. Bu konuda vatandaşlardan ciddi şikayetler aldıklarını dile getiren Mirza “Bu yıl esnafımız iftardan 1 saat önce yerel yönetim tarafından belirlenen alanlar içine masalarını çıkartabileceklerdir. Bu kurallara uymayan esnaflar çıkardıkları her masa için 250 lira idari para cezası ödemek zorunda kalacaklardır” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.