SAĞLIKSIZ GIDALARA GEÇİT YOK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SAĞLIKSIZ GIDALARA GEÇİT YOK

Paylaş
 

SAĞLIKSIZ GIDALARA GEÇİT YOK

Vali Ersin Yazıcı, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar hakkında brifing aldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü‘nü ziyaret eden Vali Yazıcı, burada İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş  ile şube müdürleri tarafından karşılandı. Daha sonra İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonuna geçen Vali Yazıcı, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş‘tan slayt sunumu eşliğinde gıda, tarım ve hayvancılığın Balıkesir‘deki genel durumu, ekim alanları, hazırlanan ve devam eden projeler, gıda denetimleri, bakanlıkça gerçekleştirilen desteklemelerin rakamsal durumu, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi, eğitim çalışmaları, sulama projeleri, üretim yapılan tesisler, hayvancılığın geliştirilmesi için yapılan çalışmalar ve benzeri konularda detaylı bilgiler aldı.

GAYRETLERİMİZ BALIKESİR İÇİN

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Ersin Yazıcı‘nın önderliğinde Balıkesir tarımının gelişmesi ve daha iyi hedeflere ulaşması için kurum çalışanları ile birlikte tarım sektörüne en iyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceklerini belirtti.

Vali Ersin Yazıcı, kurum ziyaretlerine devam ettiğini bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nü ziyaret etmekten dolayı memnuniyetini ifade etti.

Bir tarım ili olarak, hem üretimi arttırıp hem de üretimi yapılan ürünleri işleyecek sanayi tesisleri kurmak için gerekli çalışmaların yapılmasının önemini dile getiren Vali Yazıcı, İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ve şube müdürlerine çalışmalarında başarılar diledi.

BALIKESİR ÇOK VERİMLİ TOPRAKLARA SAHİP

Balıkesir‘in tarımsal faaliyetler anlamında ülke ekonomisine katkısının çok yüksek olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, ” Tarım, Türkiye ekonomisinin geleceği için kilit sektör konumunda. İlimiz ve bölgemiz ekonomisi için de tarımın önemi büyük.Balıkesir, hem bitkisel hem de hayvansal üretimde Türkiye‘nin önde gelen illerinden birisidir.Balıkesir çok verimli topraklara sahip. Balıkesir‘de hem birçok meyve – sebze hem de endüstriyel ürünler yetiştiriliyor.Balıkesir için hep beraber, daha büyük hedeflere koşmamız gerektiğine inanıyorum.” dedi.

SAĞLIKSIZ GIDALARA HİÇBİR ŞEKİLDE FIRSAT VERMEYECEĞİZ

Halk sağlığını korumak amacıyla, güvenilir ve kaliteli gıda üretimi ile tüketimini sağlamak için kamu adına ellerinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceklerini belirten Vali Yazıcı, “Balıkesir il genelinde üretim ve satış noktalarında sağlıksız gıdalara hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğiz. Çiftlikten sofraya gelene dek her adımda gıda üretimi, dağıtım, satış ve pazarlaması yetkin kurum ve kuruluşlarca daha etkin bir şekilde denetlenecektir. Yapılacak denetimlerle halkın sağlığını tehlikeye sokacak unsurları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.  Sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında, halk sağlığı ve hayvan sağlığının korunması, halkın yeterli ve güvenli gıdayla beslenmesi büyük önem arz etmektedir. Bunun sağlanması devletin en temel görevleri arasındadır.”dedi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.