Sağlıklık Cildin Sırrı Doğru Temizleyiciyi Seçmek | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Sağlıklık Cildin Sırrı Doğru Temizleyiciyi Seçmek

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cildiniz için bakım yaptırmak ya da farklı kremler kullanmak ne kadar önemliyse cildinize uygun temizleyicileri bilmek ve doğru kullanmak da bir o kadar önemli… Cilt tipinize uygun cilt temizleyicileri keşfetmeye hazır mısınız?

Cildinize çok iyi bakmanız ve ilgilenmeniz gerekmekte. Ergenlik dönemindeki ciltte başlayan bozulmalar yeterli bakım yapılmadığında ilerleyen zamanlarda da etkisini devam ettirebiliyor. Bu dönemden itibaren oluşmaya başlayan sivilceler, siyah noktalar, kızarıklıklar, cildin çok kuru veya çok yağlı olması cilt temizleme uygulamaları ile son bulabiliyor.

Kim kusursuz görünen bir cilt istemez ki? Bunun için ilk adım cilt tipinizi öğrenmek. Cildiniz; pul pul dökülme görüyorsanız, kuru; parlak, yağlı, büyük gözenekleriniz varsa, yağlı; alın, burun ve çene bölgeniz yağlı, yanak bölgeniz kuruysa, karma; bazı makyaj malzemelerini ve bakım ürünlerini kullandıktan sonra yanma ya da kaşıntı hissediyorsanız hassas; cilt sınıfına girer. Sağlıklı bir cilde ulaşmanın yolu cilt tipine göre temizleyici seçmekten geçiyor. O yüzden cilt temizleyicileri çok önemli.

Kuru ciltler için
Cildiniz kuruysa alkol veya koku içermeyen yumuşak bir temizleyici kullanmak, sabun kullanmamak gerekiyor. Nazikçe bol ılık su ile durulamak, sıcak su kullanmaktan kaçınmak kuru ciltlerin dikkat etmesi gereken noktalar. Pul pul dökülen deri hücrelerinden kurtulmak için haftada bir kez kuru ciltler için uygun bir peeling deneyin. Cildinizin daha da canlı görünmesini sağlayacaktır.

Yağlı ciltler için
Cildiniz yağlı ise, yıkamak için jel şeklinde köpüren bir temizleyici kullanın. Bol ılık su ile durulamak gerekiyor. Cildiniz hassas ise, çok nazik bir temizleyici ile yıkayın ve ılık su ile durulayın. Hatta durulama gerektirmeyen cilt üzerinde kalabilen temizleyici ürünler kullanabilirsiniz. Alkol, sabun, asit veya parfüm içeren ürünler yerine, aloe, papatya, yeşil çay, gliserin ve yulaf gibi maddeler içeren ürünleri tercih etmek cildinizi rahatlatacaktır.

(makping.com)

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.