SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN SAĞLIKLI MEYVELER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN SAĞLIKLI MEYVELER

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Gönen ilçesinde meyve üretimi yapan Tahirova Çiftliği’nde incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Anadolu Etap’ın Türkiye’deki ve bölgedeki yatırımları hakkında bilgiler veren Genel Müdür Demir Şarman, “2013 yılından bu yana Tahirova’da meyvecilik üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Toplam 10 bin dekar alanın 6 bin 500 dekarında şeftali, elma, armut, kayısı, kiraz, nektarin ve erik yetiştiriciliği yapıyoruz ve yine aynı alan içerisinde işleme tesisi yapmayı planlıyoruz.” dedi.
Genel Müdür Demir, Anadolu Etap olarak mevcut çiftliklerde ‘Sürdürülebilir Tarım İlkeleri’ni benimseyen, meyvecilik ve tarıma dayalı endüstrinin global oyuncularından birisi olmak hedefiyle yatırımlarına devam ettiklerini söyledi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Anadolu Etap’ın Plantasyon Operasyonları Direktörü Bahadır Açık ise, ihtiyaç duydukları yüksek kaliteli hammaddeyi ve taze meyve sektöründeki talebi karşılamak amacıyla 2010 yılında plantasyon yatırımlarına başladıklarını, 2020 yılına kadar 5.000-6.000 hektar arasında arazi büyüklüğünde 10 milyon meyve ağacına ulaşmayı hedeflediklerini aktardı. Bu amaçla faaliyetlerine devam ederken Anadolu Etap’ın kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin artarak devam ettiğini vurguladı.
AYNI ZAMANDA DA BİR TARIM ŞEHRİYİZ

Vali Ersin Yazıcı da çiftlik ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, Balıkesir’in, Türkiye’de tarım ve hayvancılığın en iyi yapıldığı illerin içinde yer aldığını söyledi.

BALIKESİR, TARIM VE HAYVANCILIĞIN YAYGIN YAPILDIĞI BİR ŞEHİR

Balıkesir’in tarım ve hayvancılığın yaygın yapıldığı bir şehir olduğunu belirten Vali Yazıcı,”Birçok üretici aile geçimini bu ürünlerden sağlıyor. Yüzlerce işletme ve ihracatçımız bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışına pazarlıyor. Katma değer yaratıyor, önemli sayıda istihdam sağlıyor.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM STANDARTLARINI DAHA DA YÜKSELTMEK İSTİYORUZ

Vali Yazıcı, bölgemizde, tarım ve hayvancılığın ciddi bir gelir kaynağı oluşturduğunu belirterek, “Ziyarette bulunduğumuz Çiftlik ilimiz için önemli bir tesis. Balıkesir ili olarak, tarıma ve hayvancılığa vermiş olduğumuz destek ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yapmış olduğu desteklemeler bu sektörün gelişmesine daha da olanak sağlıyor. Hedefimiz, tarım ve hayvancılığın üretim kapasitesini artırarak, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını daha da yükseltmektir. Gıda üretimi yapan firmalarımız; kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutarak, sağlıklı ürün üretmeleri ve çevre değerlerini gözardı etmemeleri gıda güvenliği yönünden büyük önem taşımaktadır. Olmazsa olmaz olan toprakların bilinçli ve sağlıklı kullanılması gerekmektedir. Balıkesir tarım ve gıdada sadece Türkiye’nin değil, dünyanın cazibe noktası olacaktır.”  dedi.

Ziyaretleri esnasında Vali Yazıcı’ya, Gönen Kaymakam Vekili İhsan Maskar, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk da eşlik etti.

Kaynak : gonenpostasi

Bir önceki yazımız olan BÖYLESİ TÜRKİYE'DE İLK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.