"SAĞLIK BİR İNSAN HAKKIDIR" KONFERANSI DÜZENLENDİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

“SAĞLIK BİR İNSAN HAKKIDIR” KONFERANSI DÜZENLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Onyedi Eylül Üniversitesinde 12 Mayıs Hemşirelik Haftası kapsamında Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Uluslararası Hemşireler Birliği (International Council of Nursing)’nin 2018 teması olan “Sağlık Bir İnsan Hakkıdır” konulu konferans düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serap Altuntaş gerçekleştirdi. Konferansa katılan Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği A.B.D Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Türeyen, “Sağlık Bir İnsan Hakkıdır” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Türeyen, konuşmasında bütüncül çerçevede bakım veren hemşirelerin, sağlığın bir insan hakkı olduğunu savunmada ve yerine getirmede çok önemli bir yeri olduğunu, sağlık hakkının her yerde, her zaman, herkesi kapsayan doğal bir hak olmasının hemşirelerin güçlü ve bilgili olmasıyla etkin bir şekilde sağlanabileceğinin önemine değindi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Diler Aydın ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serap Altuntaş’ın konferansa katılan Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği A.B.D Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Türeyen’e plaket ve çiçek takdim etmesiyle sona erdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.