Sağlık Bakanı’ndan Teşekkür Belgesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3-9 Kasım “Organ Bağışı Haftası” çerçevesinde Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Balıkesir K.H.B Genel Sekreteri Op.Dr.Hasan Hocaoğlu, İl Sağlık Müdürü Sayın Op.Dr. Servet Kocaöz, Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Uz.Dr.Muzaffer Şenveli, Başhekim Yardımcısı Dr.Ersin Atıcı, Organ nakil koordinatörlüğünde görevli Uz.Dr.Ali Yücel,Uz.Dr.Deniz Ekren,Hemşire Selda ASLANTAŞ, organ bağışı yapan vatandaşlarımız ve yakınlarının da katılımlarıyla Bursa’da düzenlenen etkinlikte, tüm ilçe devlet hastaneleri arasında, yoğun bakım yatağı kapasitesi oranına göre donör bildiriminde Türkiye birincisi olan Bandırma Devlet Hastanesine, Sağlık Bakanı Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından “Organ bağışı ve nakli ile ilgili başarılı çalışmalarından dolayı “ teşekkür belgesi verildi.
Teşekkür belgesini alan Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Uz.Dr.Muzaffer ŞENVELİ konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; herkes organ bağışında bulunmalı, yakınlarını bu konuda bilinçlendirmelidir. Hayatın içinde insanların ne zaman neye ihtiyacı olacağı bilinemez. İnsanların ihtiyaçlarına daha duyarlı yaklaşmak insan olmanın gereğidir. Organ bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması ve bu bilincin yeterince gelişmesini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında olmalıdır. Bu nedenle organ bağışı konusunda halkın ilgisi ve dikkatini çekmek ve organ bağışını arttırmak son derece önemlidir. Organ bağışı konusunun sadece sağlık sektörünün değil tüm toplumun ortak konusu olduğunu ve tüm platformların eşgüdümü ve işbirliği ile daha etkin sonuçlar elde edebileceğimizi düşünmekteyiz. Bu konuda bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir.
Bir insanın yaşamasına vesile olmanın “Candan cana yapılan en büyük sadaka en büyük iyilik olduğunu anlatmak noktasında bizler Hastane yönetimi olarak, başta organ nakli koordinatörlüğümüzde görevli arkadaşlarımız olmak üzere, en alt kademeden en üst kademeye kadar tüm sağlık çalışanlarımızla birlik ve beraberlik içinde, tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sağlık Bakanı’ndan Teşekkür Belgesi

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x