Saçları Besleyen ve Güzelleştiren Besinler | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Saçları Besleyen ve Güzelleştiren Besinler

Paylaş
 

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız sofranızdan peyniri eksik etmeyin.

Güzel saç, cilt ve tırnakların sırrı yediklerimizde gizli. Her ne kadar bakımlı olsanız da tükettiğiniz besinlerin güzelliğinizde çok önemli bir rolü var. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız sofranızdan peyniri eksik etmeyin. Peynirin içerisinde bulunan kalsiyum ve protein, saçların güçlenmesini ve uzamasını sağlıyor. Daha parlak saçlarınız olsun istiyorsanız somon tüketmelisiniz. İşte güzelleştiren besinler.

Harika saçlar için en iyi besinler

Peynir : Saçların uzamasını sağlıyor

İstiridyeler: Saçları güçlendirir ve yoğunlaştırır. İstiridyeler çinko açısından zengindirler. Bu nedenler saç foliküllerinin güçlenmesini sağlar. Daha kalın ve gülü saçlar için istiridye tüketebilirsiniz.

Kümes hayvanları: Saç dökülmesini önler: Tavukta bulunan protein saçları güçlendirir ve büyümeyi teşvik eder. Yeterli miktarda protein almadığınızda saçlarınız dökülmeye başlar.

Somon: Parlatır. Somonun içerdiği Omega-3 yağ asitleri saçların parlamasını sağlar. Ayrıca bu yağ asitleri, saç köklerini besleyerek sağlıklı bir uzamayı teşvik eder.

Ispanak : Saç kırılmasını önler: Ispanak A, C vitamini, demir ve beta karoten gibi besin maddeleriyle doludur. Bunlar derinizi ve saçlarınızı sağlıklı ve nemli tutmanıza yardımcı olur. Bu da kırılmaları önler.

Bir önceki yazımız olan Yemek Yerken Bıçak Kullanmak Zayıflatır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.