Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Saç Dökülmesine Kalıcı Çözüm

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Sorununuz saç dökülmesi. Çevrenizde önerilen geleneksel “ilaç” ların haddi hesabı yok. Kötü haber şu: İşe yaramayacaklar. İyi haber: Elbette çaresiz değilsiniz, saçlarınıza kavuşmanın yolu var.

“Isırgan otunu kaynatıp suyuyla saçları durulamak çok işe yarıyormuş”, “Hayır! En iyisi saç diplerine sarımsak sürmekmiş”, “Yosun maskesi çok faydalıymış”… Saçlarının dökülmeye başladığını fark edip, çözüm aramaya başlayanların ilk duydukları cümleler bunlar. Çok da doğal. Herkes kolay, basit ve son trendlere uygun “doğal ve organik” çözümlerin peşinde. Peki bu yağlar, karışımlar, otlar, çaylar işe yarıyor mu?

İşin doğrusunu, konunun ehil isimlerinden World FUE Institute’un başkanı ve ASMED Özel Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Koray Erdoğan açıkladı. Saç ekimi konusunda pek çok bilgi kirliliğinin yaşandığını söyleyen Dr. Koray Erdoğan, “Pek çok doktor arkadaşım gibi geleneksel tıbba ben de tamamen karşı değilim. Ancak bunlar, büyük bir bilgi kirliliğine neden oluyor ve sağlığı olumsuz etkileyen çok ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Her şeyden önce çok fazla alternatif yöntem var. Ve hangisi gerçekten geleneksel tıp, hangisi ticari amaçla uydurulmuş şeyler, hangisi sağlığımıza zararlı, ayırt etmek çok zor. Özellikle de saç dökülmesi gibi nedeni son derece açık bir alanda, bu yöntemlerin işe yaradıklarına kesinlikle inanmıyorum” diye konuştu.

Saç dökülmesinin nedeni

Saç dökülmesinin öteden beri yaşanan ve hem kadınları hem de erkekleri etkileyen bir sorun olduğuna dikkat çeken Dr. Erdoğan, ancak her iki cinsiyetin saç kaybı yaşadıkları dönemlerin ve nedenlerin çok farklı olduğunun altını çizdi. Kadınlarda saç dökülmesinin en çok görüldüğü dönemlerin lohusalık ve menapoz olduğunu anlatan Dr. Koray Erdoğan, erkeklerde ise saç kaybının, ağırlıklı olarak genetik faktörlere bağlı olarak 20’li yaşlardan itibaren saç incelmesi ve ön, yan ve tepe bölgelerinde dökülme olarak görüldüğünü bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.