Bütün kadınların güzel saçlara sahip olmayı hayal ettiğini biliyoruz. Bu yüzden kalın ve sağlıklı saçlara nasıl sahip olunacağı hakkında en temel bilgileri sizler için derledik.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için yapmanız gerekenler

1 Kuaföre gittiğinizde sevdiğiniz ve sevmediğiniz saçları gösterin.

– Bir güzellik salonuna gitmeden önce sadece sevdiğiniz saçları değil aynı zamanda asla sahip olmak istemediğiniz saçların fotoğraflarına da bakın. Bu, saçınıza ne yapmaması gerektiğini gösterir ve daha iyi sonuçlar artaya çıkar. Saç rengini seçerken de anı şey geçerli. Ve yüz şeklinize benzeyen modellere dikkat edin. Bu, görünüşünüzü ve saç seklinizin nasıl olması gerektiğini bulmanın en kolay yolu olacaktır. 🙂

2 Hafta sonu saç kestirmeyin

– Hafta sonu, genellikle tüm salonların en yoğun olduğu gün olduğu için size fazla zaman ayıramayabilirler. Neden hafta içi saçlarını kestirmiyorsun?

3 Saçınızı doğru yıkayın

– Saçınızı duş alırken iki defa yıkamak en idealidir. İlk yıkamada kir ve yağı temizlersiniz. İkinci yıkamada ise şampuanın tüm faydalı özellikleri saçlarınıza işler. Ayrıca parapen, slikon, parfüm gibi zararlı maddeler içermeyen saç tipine uygun doğal ürünler tercih etmelisiniz.

3 Saç bakım yağları kullanın

– Saç uçlarına veya kökten uca onarım yapacak bakım yağları kullanın. Saçlarınızı yıkamadan önce doğal yağlar sürüp bir süre bektin. Daha sonra yıkama işlemini gerçekleştirin. Saç probleminize uygun yağlar kullanın. Bu işlemi haftada iki defa tekrarlamak saçınızda inanılmaz güzel değişimler sağlayacaktır.

4 Fazla ısıdan uzak durun

– Saçınızı bir saç kurutma makinesi ile kuruturken mümkün oldukça düşük ısıda ve uzaktan kurutun. Düşük ısıda kuruttuğunuz saç, daha canlı ve pürüzsüz görünür.

6 İdeal saç rengi için sabırlı olun

– Sadece 1. veya 2. boyamadan sonra saçlarınız istediğiniz renge dönebilir ancak mükemmel bir sonuç 3. veya 4. boyamadan sonra elde edilebilir. Maalesef bir esmer asla bir sarışın kadar açık saçlara sahip olmaz. Bu nedenle sabırlı olmalısınız ve istediğiniz sonuca yavaş yavaş ulaşmaya çalışmalısınız. Saçlarınıza zaman verin…

7 Katlı kesimler deneyin

– Bazı kadınlar saçlarını uzun görünmesi için uğraşır ve bu yüzden hepsi düz kesimi tercih eder. Birçok kuaför katlı kesimleri tavsiye eder. Çok da haklılar. Bu, saçın daha hacimli ve havalı görünmesini sağlar.

8 Tuzla masaj yapın

– Tuz masajı, daha uzun ve güçlü saçlara sahip olmak isteyenler için etkili bir prosedürdür. Profesyonel kozmetik ürünleri ile yapılan ve genellikle çok paraya mal olan bu yöntem inanılmaz bir seçenektir. Saçınızı ılık suyla biraz ıslatın, havluyla kurulayın ve saç derisine deniz tuzu dökün. 10 dakika boyunca hafifçe masaj yapın ve saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın. Normal saçlarınız varsa, bu masajı haftada bir kez yapabilirsiniz. Kuru saçlarınız varsa, bunu 2 haftada bir defadan fazla yapmayın.

9 Mücizevi dedikleri saç bakımlarına güvenmeyin

– Keratin bakım, güzellik salonlarının sunduğu pahalı bir işlemdir. Müşterilere işlem sırasında keratin ve amino asitlerin saçın içine girdiğini ve bunları tamamen geri getirdiğini söylerler. Aslında, keratin sadece saçınızın yüzeyine yapışır ve etkisi birkaç ay sürer . Keratin de tamamen güvenli değil. Neredeyse tüm ürünler cilde zararlı olan maddeler içerir. Bu, tahrişe, kaşıntıya ve kızarıklığa neden olur. Siz, siz olun güvenmediğiniz ve sadece adını çok kez duyduğunuz salonları tercih etmeyin. Çünkü sonuçlarına katlanmak sizin için zor olabilir…

10 Hangi saç kesimini doğru olduğunu öğrenin

– Saç keserken bazıları makası bazıları ise usturayı tercih eder. Ustura ile kesilen saç kısa bir süre için güzel gözükebilir ama çabuk kırılıp yıpranmaya neden olur. Fakat makasla kesilen saç daha hacimli ve gür olur.

Not: Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Sağlıksız beslenmek, sigara içmek, güneşe maruz kalmak saçı aşırı derecece olumsuz etkiliyor. Bunlar, saç köklerine zarar vererek saç dökülmesine neden oluyor.