Saat 18:00'dan Sonra Yenilebilecek Gıdalar | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Saat 18:00’dan Sonra Yenilebilecek Gıdalar

Paylaş
 

İşte abartılmadan yendiğinde diyetleri bozmayan sağlıklı gece atıştırmalıkları.

Hangi diyetisyene giderseniz gidin, hangi diyeti yaparsanız yapın bu kural değişmez. Akşam saat 6’dan sonra mümkünse bir şey yemeyin ve su dışında bir şey içmeyin. Gelin görün ki bizde ‘akşam çayı’ diye bir gerçek var. Bazen çayın yanına eklenen atıştırmalıklar var. Hatta hızını alamayıp soluğu buzdolabının önünde alanlar bile var. Bu manzaralar tanıdık geldiyse diyeti bozdunuz demektir. Fakat endişelenmeyin! Beslenme uzmanları saat 18:00’dan sonra yenilebilecek gıdaları açıkladı. İşte abartılmadan yendiğinde diyetleri bozmayan sağlıklı gece atıştırmalıkları.

Siyah çikolata
Çikolata diyetlerde genellikle yasaklı yiyecekler arasındadır. Ancak bu yasak sütlü ve çerezli olanlar içindir. Bitter çikolata minimum şeker içerir. Kilo kaybını teşvik eder ve aynı zamanda kolesterol düzeylerinin normale dönmesini sağlar.

Çorba
Beslenme uzmanları gece çorba yenilebileceğini söylüyor. Aslında tüm sıcak içeceklerin yatıştırıcı bir etkisi var. Fakat canınız çay içmek istemiyorsa biraz çorba (en iyi tavuk veya sebze) içebilirsiniz. Ancak gece içinde mercimek, bezelye veya fasulye bulunan çorbaları içmeyin. Uykunuzda huzursuzluğa neden olabilir.

Badem
Bir avuç badem, gece açlığını yatıştırmak için mükemmel bir yoldur.

Kabak çekirdeği
Akşamları patlamış mısır veya cips gibi atıştırmalıkları yok edin. Bunun yerine, bir avuç kabak çekirdeği alın. Kabak çekirdeği, gece açlığını bastırır ve içerdiği magnezyumdan dolayı derin bir uyku sağlar.

Pirinç
Bu besin sizi biraz şaşırtabilir. Çünkü pirincin gündüz vakitlerinde bile diyetlerde çok az bir yeri var. Oysa bilim adamları, şu gerçeğe dikkat çekiyor. Pirinç tüketmek, uykusuzluk riskini% 46’ya düşürüyor. Pirinç, yüksek glisemik indeksi, triptofan ve melatoninin üretim oranını etkileyen gıdaların alternatifidir. Bu hormonlar da kaliteli uyku için son derece önemlidir.

Vücudunuzu tanıyın. Bazen susuzluk büyük açlıkla kendini gösterebilir. Açlık hissettiğinizde önceliğiniz su veya bir bardak zencefil çayı olsun.

Bir önceki yazımız olan 3 Günde 5 Kilo Verdiren İçecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.