Rüzgar Eken Fırtına Biçer | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Rüzgar Eken Fırtına Biçer

Paylaş
 

Brüksel’de 4 yerde patlama

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’ndaki iki patlamanın ardından, Maelbeek metro istasyonunda da patlama meydana geldi.Saldırılarda, metro istasyonunda 20, havaalanında da 14 kişi olmak üzere ölü sayısının 34’e yükseldiği duyuruldu.

Brüksel havaalanındaki iki saldırıda 14 kişinin öldüğü ve 81 kişinin yaralandığı belirtildi.Maalbeek metro istasyonundaki saldırıda da 20 kişinin öldüğü, 55 kişinin yaralandığı kaydedildi.

BRÜKSEL’DE DÖRDÜNCÜ PATLAMA

Belçika Haber Ajansı, başkent Brüksel’de Loi caddesinde bir patlama sesi duyulduğunu bildirdi. La Loi Caddesi’nde şüpheli paket imha edildi. La Loi Caddesi’ndeki patlamanın ise şüpheli bir paketin kontrollü olarak imha edilmesinden kaynaklandığı açıklandı.

VRT: HAVALİMANINDAKİ PATLAMALARDA 11 KİŞİ ÖLDÜ

Belçika yayın kuruluşu VRT, Brüksel havaalanındaki patlamalarda 14 kişinin öldüğünü duyurdu.Havalimanın sözcüsü Anke Fransen, kalkış salonunda meydana gelen iki patlamada çok sayıda kişinin yaralandığını, ilk yardım ekiplerinin yaralılara müdahale ettiğini söyledi.RTBF yayın kuruluşu patlamalardan sonra havaalanının boşaltıldığını duyurdu.Televizyonlarda ve sosyal medyada çıkan haberlerde de havaalanından kaçan yolcuların ve havaya yükselen siyah duman bulutunun görüntülerine yer verildi. BELÇİKA’NIN TAMAMINDA GÜVENLİK ALARMI SEVİYESİ 4’E ÇIKARILDI

Brüksel havalimanındaki patlamaların ardından Belçika’nın tamamında güvenlik alarmı seviyesi en yüksek olan 4’e çıkarıldı.Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, Brüksel Zaventem Havalimanı’nda iki patlamanın meydana gelmesinin ardından ülkede terör alarmının en üst seviyeye çıkarıldığını bildirdi.Brüksel’de tüm uçuşlar iptal edildi. ÜÇÜNCÜ PATLAMA METRO İSTASYONUNDA

​Öte yandan, Brüksel’de havalimanında meydana gelen iki patlamanın ardından Maelbeek metroistasyonunda da patlama meydana geldi. BRÜKSEL’E İNMESİ PLANLANAN UÇAKLAR HOLLANDA’YA YÖNLENDİRİLDİ

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’nda meydana gelen patlamalardan dolayı buraya inmesi planlanan uçaklar Hollanda’ya yönlendirildi.

FRANSA’DA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST SEVİYEYE ÇIKARILDI

Brüksel’deki patlamaların ardından Fransa’da da güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.

 

Paris’i Brüksel’e ve diğer bazı Avrupa ülkelerine bağlayan Kuzey Garı’nın, bulunan şüpheli bir paket sonrası kapatıldığı, gara bomba imha ekipleri gönderildiği bildirildi.

 

Elysee Sarayı’nda Brüksel saldırıları ardından alınacak ek güvenlik önlemleri konusunda kriz toplantısı yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.