RUHANİ'DEN ABD'YE TEPKİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

RUHANİ’DEN ABD’YE TEPKİ

Paylaş
 

Yeniden cumhurbaşkanı seçilen Ruhani, yeni dönemindeki ilk basın toplantısında ABD ve Suudi Arabistan’ı sert ifadelerle hedef aldı.

İran’ın füze çalışmalarını durdurması için Washington yönetiminin yaptığı çağrıyı değerlendiren Ruhani, “İran ne zaman füze denemesine ihtiyaç duyarsa bunu yapar ve konuda ABD’den izin alacak değil.” diye konuştu.

“Saldırmak için değil ülkeyi savunma için füze yapıyoruz.” diyen Ruhani, “Füze yapmazsak birileri kafalarında yanlış hesaplamalar yapar.” ifadesini kullandı.

“TERÖRİSTLERİ DESTEKLEYENLER TERÖRLE MÜCADELE ETTİĞİNİ SÖYLEYEMEZ”
ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında bu ülkede yapılan İran karşıtı zirveye değinen Ruhani, “Suudi Arabistan’daki zirve, politik vizyonu olmayan gösteriş amaçlı bir zirveydi. Zirve yaparak, milletin parasını bir süper güce vererek terör sorunu çözülmez.” diye konuştu.

Washington yönetiminin hiç bir zaman terörizmle mücadele etmediğini savunan Ruhani, “Teröristleri destekleyenler, terörizmle mücadele ettiklerini söyleyemez.” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.